Web Tasarım Nedir |
Web Tasarım

Web Tasarım Nedir

Web Tasarım Nedir diye sorulsa ilk aklımıza gelen şey web üzerinde barındırdığımız içerisinde resimler yazılar videolar ve şirketimiz için önemli bilgiler olduğunu söyleriz.

Web tasarım, artık bundan ibaret değil; 7 gün 24 saat size hizmet eden bir çevirim içi pazarlamanın vazgeçilmez parçasıdır.

Web tasarım için size 15 dakika verilse ve 10 tane web sayfasını incelemeniz istense ilk dikkat edeceğiniz hususlar sadelik, kullanışlılık, ve kısa öz bilgilerle size amacını anlatan web sayfalarını inceleyeceğiniz kanıtlanmış bir gerçektir.

Web tasarımı neden önemlidir?

Web tasarımını yenilerken veya en başından tasarlarken, hedef kitlenizi işinizi nasıl etkileyeceğini ve müşterilerinizi nasıl yönlendireceğine iyi karar vermelisiniz.

Web sayfası için aklınıza takılan konuları bu makalemizde 6 ana başlıkta sizin için sade ve basit bir şekilde açıkladık. Umarız size faydalı olacaktır. Şimdi başlayabiliriz.

Web Tasarım ilk İzlenimi Belirleyendir.

Müşterileriniz web sitenizi ziyaret ettiklerinde şirketiniz hakkında ilk izlenimi web tasarımınız verir. Müşterileriniz sitenize girdiklerinde ilk birkaç saniye içerisinde kararlarını verirler.

Web tasarımınızla bu birkaç saniye içerisinde müşterilerinizin düşüncelerinde olumlu etki bırakmalısınız.

Web tasarımınızı modası geçmiş ve işiniz ile ilgili ilgi çekici şeyler ile dolu değil ise müşterileriniz veya takipçilerinizde olumsuz not aldınız bile.

Bu olumsuz not da müşterilerinizin sizin sayfanızdan ayrılıp rakiplerinize gitmesine yardımcı olur. Ve tabi potansiyel müşterilerinizi kaçırdınız demek olur.

Web tasarımınız önemlidir. Çünkü  hedef kitlenizin markanızı nasıl algılayacağını etkiler. Müşterilerinizin üzerinde bıraktığınız izlenim sayfanızda kalmalarını, markanızı tanımalarını yada kendi eliniz ile rakip firmanıza gitmelerini sağlar.

Kaliteli web tasarımı potansiyel müşterilerinizi web sayfanızda tutmanızı sağlar.

Web Tasarım Nedir. Seo Sıralamanıza Yardımcı Olur

Web Tasarım Nedir
Web Tasarım Nedir

Web tasarımı, içerikler ve bir çok kodlama arama motorları taramasını ve dizine eklemelerinde etkili olur.

Burada yaşayacağınız olumsuz etkileri hiçbir firma göze almak istemez.

Kontroller sizin elinizde olmaz ise web tasarımını bitirdikten sonra seo sıralaması için çok fazla çaba ve zaman sarfetme durumu söz konusu olacaktır.

Web sayfanızda yayınlayacağınız içeriğin yayınlanma biçimi ve bazı kullandığınız öğeleriniz Seo’yu doğrudan etkileyebilir.

Nasıl kodlayacağınızı bilmiyorsanız bunu anlatmak biraz zor olabilir. Ama basit bir dil ile anlatmak gerekirse web tasarımınızın kodları seo uyumlu olmalıdır.

Web tasarımı uygulamalarını (ve daha sonra arama motoru görünürlüğünü sağlamanın) sağlamanın en iyi yolu, ne yaptıklarını bilen bir web tasarım ajansı ile çalışmak olmalıdır.

Müşteri hizmetleri için ilk izlenimi Web Tasarım belirler

Müşteriler ve Potansiyel müşterileriniz web sayfanıza bakarak kendilerine nasıl davranacağınız ve firmanız hakkında sizi yargılayabilirler.

Web tasarımınız müşterilerinizi nasıl gördüğünüz konusunda bilgiler verir.

Web tasarımınız için çaba sarfetmezseniz müşterileriniz kendilerine yardım etmek için caba göstermeyeceğinizi düşünebilirler.

Web siteniz müşteri hizmetleri temsilciniz gibidir. Web siteniz bilgili, modern ve ilgi çekici ise müşterileriniz sayfanızdan daha fazla memnuniyet duyarlar.

Web sitenizi ziyaret eden yeni insanlara açık ve konuksever olduğunuz izlenimini verirsiniz.

Diğer yandan eski ve ilgi çekici olmayan bir Web Sitesi müşterilerinize soğuk ve uzak görünmesini sağlar. İnsanlar iyi bir ilk izlenim bırakmayan web sitelerine kendilerine değer verilmediğini düşünerek incelemekten uzak duruyorlar.

Web Tasarımınızı firmanızın dijital yüzü olarak düşünün. Müşteriniz fiziksel mağazanıza geldiyse kendilerini karşılamalarını ve iyi hissetmelerini sağlayacak samimi bir yüz istemez miydiniz? 

Güncellenmiş ve modern bir web tasarımı, yeni ziyaretçilerinizi selamlayan samimi bir yüze eşdeğerdir.

Müşterileriniz ile Güven Oluşturun

Müşterileriniz kötü tasarlanmış web sayfanıza güvenmiyor. Kalitesiz tasarımınızı gördüklerinde ve bilgiler eski güncellenmemiş görünüyorsa yine firmanıza güvenmiyor.

Güncellenmemiş ve sürekli güncellenmeyen web sayfanıza tekrar geri dönmek istemiyorlar.

Bir imalat şirketine toplu sipariş vermek isteyen bir müşteri düşünün. Yüklü miktarda sipariş geçecekler. Eğer üretim yapan sizler web siteniz güven vermezse hemen sizi geçip yeni firmalar araştıracaklar. Bundan sizin haberiniz bile olmayacak.

Diğer yandan profesyonel bir web sitesi müşterilerinize güveni gösterir. İşletmenize güvecekler ve size ulaşacaklar ve kendilerini rahat hissedecekler.

Müşterilerinize güven oluşturmak önemlidir. Sitenizde kalacaklardır. Ziyaretçiler web sitenizde daha uzun süre kaldıklarında, işletmeniz için potansiyel müşterileri yakalamak için daha fazla fırsatınız olacaktır.

Rakipleriniz de Bunları Yapıyor

Web Tasarımınızın güncel ve kaliteli olması gerektiği için başka bir nedene ihtiyacınız varsa, işte size en büyük neden geliyor. Rakipleriniz zaten en güncel ve en modern olanını kullanıyorlar. Onlarla rekabet halinde kalmak istiyorsanız. Web tasarımınız olmalı en günceline ve en modernine sahip olmalısınız.

Web tasarımınızın sizi öne çıkarmasını istiyorsunuz. Eski, modası geçmiş ve düşük kaliteli web siteniz varsa, rakipleriniz sizi alt eder. İyi tasarlanmış ve sürekli güncel web siteleri sizinkinden daha iyi performans gösterecektir.

Bu da rakipleriniz ile aranızın açılacağı anlamına gelir. Web siteleri daha cazip olduğu için daa fazla müşteri çekeceklerdir.

Web sitenizin tasarımı, işinizi rakiplerinizden bir adım öne geçirmek için iyi bir fırsattır. Diğer firmalar ile rekabet ederken0 genellikler aynı ürün ve hizmetlere veya aynı fiyatlara sahipsinizdir. Sizi diğerlerinden farklı kılacak bir şeye ihtiyacınız var.

İyi tasarlanmış bir web sitesi, işletmenizin benzersiz özelliklerini sergileyeceğiniz muhteşem bir fırsattır. Hedef kitlenize yani müşterilerinize, neden sizi seçmeleri gerektiğiniz gösterebilirsiniz.

Tutarlılık Oluşturur

İşletmeniz yeni müşteriler almaya çalışırken, markanızı da geliştirmek istersiniz. Hedef kitlenizin markanıza alışmasını ve böylece değişime hazır olduklarında sizi seçmelerini istersiniz.

Güncel web tasarımı önemlidir. Çünkü sayfanızda tutarlı olmanızı sağlarlar.

Web sayfanızdaki er sayfada aynı yazı fontlarına, stillere ve düzenlere sahip olmanız gerekir. Her sayfada farklı bir tasarım varsa, bu web sitenizin profesyonel görünmemesine sebep olur. Ayrıca marka bilinirliliği oluşturmayı daha da zorlaştırır.

Çünkü kitleniz markanızla neyi ilişkilendireceğini bilmez. Örnek vermek gerekirse logonuz, kullandığınız renkler ve sloganlar farklı sayfalarda birbirinden farklı ise müşterinizin sizin renginizi, sloganınızı ilişkilendiremez.

Web tasarımınız tutarlı değil ise, insanlar sizinkinden daha profesyonel bir başka siteye geçeceklerdir. Tutarlılık oluşturarak, web sayfanızı daha uzun süre ziyaretçi çeker ve onlara işinizi anlatırsınız.

Sonuç olarak bu ana başlıklar halinde anlattıklarınız dijital dünyada firmanızın imajı için çok önemli olanlardır.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı