Web Tasarım

Web Tasarım Ajansı

Web tasarım ajansı bulmak için sorulacak 10 soru

Şirketlerin en çok zorlandığı konu,  web sayfalarını tasarlayacağı veya revize edeceği ajansı bulmak. Web tasarım ajansı bulmak zor olabilir. Ancak doğru firmayı bulduğunuzda size katacak çok şeyleri olacaktır.

Web tasarım ajansı bulmak ortaklaşa yürüteceğiniz bir partnerlik gibidir.

Web tasarım ajansı bulduğunuzda onlara sorabileceğiniz 10 ad soru hazırladık gelin bunları detayları ile sizinle paylaşalım.

Web Sayfalarını sıfırdan oluşturabiliyor musunuz?

                Bu soru sürecin başında sorulması gereken önemli soruların başında geliyor. Çünkü aklınızda tasarladığınız ve hayalini kurduğunuz tasarımdan çok daha farklı bir şey ile karşılaşmak ve istemediğiniz bir tasarıma para vermek sıkıntılı olabilir.

Bir çok web sayfası wordpress tabanlı yapılır. Bunun birçok sebebi vardır. Başlıca sebebi Seo ve yapımı konusundaki globalliğidir. Ve tabiki yapım süresidir.

Özel hazırlanan web sayfaları maliyet ve süre açısından biraz daha külfetlidir.

Web tasarımlarını kurum içerisinde mi yapılıyorsunuz?

                Web tasarım ajanslarının bir çoğu yazılımcılarını dış kaynaklardan sağlamaktadırlar. Partner firmalar veya freelance çalışan kişilerden.

Bu hoş karşılanmayan sonuçlar doğurabiliyor. Örnek vermek gerekirse web tasarım bittiğinde uzun vade de revizeler ve değişiklikler konusunda sorunlar çıkıyor

Diğer yaşanacak sorunlardan bir tanesi de istenilen web tasarımın  ortaya çıkması zorlaşır.

Referans çalışmaları örnek verebiliyor musunuz?

Web tasarım ajansı size önceki firmaları için oluşturduğu web tasarımlarını size örnek olarak göstereceklerdir.

Özellikle referans çalışmalarını isteyin. Önceki müşterileri ile konuşup web tasarım ajansı için nasıl çalıştıklarını ve memnun kalıp kalmadıklarını sorabilirsiniz.

Ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

Web site tasarımları ile başlayıp ölçmenin birkaç yolu vardır. Üç etken çok önemli güvenlik, hız ve pazarlama.

Web tasarımlar için güvenlik artık seçenek değil zorunluluktur.

Hız, Ziyaretçiler artık web sitenizin 2 saniyeden kısa sürede açılmasını beklediğinden, web sitesinin hızı çok önemlidir.

Pazarlama, Google search konsol web Google analiytics gibi bağlantılar sitenizin performansını ve ilerideki pazarlama stratejilerini belirlemenizde size fayda sağlayacaktır.

Bu üç kriter konusundan sonuçları sorgulamalısınız.

Web sitem mobil cihazlarda nasıl performans gösterecek?

2020 web tasarım trendlerinde tahmin ediliyor ki tüm web sayfa trafiğinin yaklaşık olarak %60’ı mobil cihazlardan gelecek.

Web sitenizin yalnızca iyi performans göstermesi ve mobil cihazlarda güzel görünmesi değil, özellikle mobil cihazlara odaklanılarak tasarlanması çok önemli

Web tasarım ajansınıza bu konuda ne kadar hassas olduklarını da sorabilirsiniz.

Web Sitem için değer katabilir misin?

İster ilk defa şirketinizi kuruyor olun ister mevcut şirketinizi yeniden markalandırın, web tasarım ajansınız değerlerinizi ve vizyonunuzu yansıtan tarzınızı tasarımları oluşturmada deneyimli olması gerekir.

Çarpıcı görünen ve iyi performans gösteren bir web sitesi önemlidir. Fakat markanızın öncü ve bilinir olması önemlidir.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen https://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Benden neler isteyeceksiniz?

Web tasarım, dijital pazarlama alanındaki her şey gibi, beraber çalışmayı gerektirir.

Tasarımcılar, yazılımcılar kendisinden bir şeyler bekleyen insanlardan yapılacaklar için ön bilgi ve doküman almayı severler ve gereklidir de.

Her şeyden önce, yıllarca seveceğiniz web sitesi kurmak istiyorsunuz. Projeye dahil olmak seveceğiniz ve hızlı olması için en iyi yöntemdir.

Ne zaman teslim edebilirsiniz?

Müşteri ve tasarım ajansı arasındaki ilişki şeffaflık ve dürüstlük üzerine kurulmalı ve her iki yönde de olmalıdır.

Sadece teslim süresi tahminleri istemekle kalmaz, aynı zamanda ajanstan bunu bölümlere ayırmasını da isteyebilirsiniz ve bunların ne zaman gerçekleşmesi gerektiğini tahmin edebilirsiniz.

Ancak beklenmedik gecikmeler olabileceğini anlayın. Web sitesi tasarımı hala bilimden daha fazla sanattır.

Web tasarım bittiğinde her şeyine sahip olacak mıyım?

Bazı ajanslar sözleşmenizde, web sitesinin lansmanını yaptıktan sonra web sitesinin sahipliğini koruduklarını belirleyeceği için sorulması gereken önemli soru budur.  

Web sitenizi sıfırdan oluşturuyorsanız, isteyeceğiniz en son şey diğer müşteriler için tasarımınızı kopyalamasına veya uygun hale getirmelerine izin verebilir.

Sahiplikle ilgili diğer soruların yanıtlarını almanız da önemlidir: Teknik sorunları kim yönetecek? Web sitem nerede barındırılacak? İçerikte nasıl değişiklik veya güncelleme yapabilirim?

Herhangi bir iyi web tasarım ajansı tereddüt etmeden bu soruları cevaplayacaktır.

Web tasarımı yayınlamadan önce test edecek misiniz?

Bir makine üretici zorlu testlerden geçirmeden önce bunu satışa çıkarmaz. Web tasarımı da farklı bir çizgide olmamalıdır. Yanlış yönlendirmeler olursa Dünya’nın en iyi web sayfası hiçbir işe yaramaz.

Web sitelerinin, hem mobil hem de bilgisayarlardaki farklı işletim sistemlerinde ve farklı web tarayıcılarında iyi performans gösterdiklerinden emin olmak için test edilmesi gerekir.

Sonuç Olarak;

Tabi ki biraz fazla soru sormuş olabiliriz. Ama bundan daha fazlasınız sormanız da gerekecektir.

Fiyatlandırmayı muhakkak önceden belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde faturalarda istemediğiniz rakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu da kimse istemez.

Daha fazla bilgi arıyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak sizi aramamızı ve tüm sorularınıza cevap vermemizi isteyebilirsiniz. Ücretsiz analizlerimizden ve danışmanlığımızdan faydalabilirsiniz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı