Web Tasarım Ajansı |
Web Tasarım

Web Tasarım Ajansı

Web tasarım ajansı bulmak için sorulacak 10 soru

Şirketlerin en çok zorlandığı konu,  web sayfalarını tasarlayacağı veya revizeedeceği ajansı bulmak. Web tasarım ajansı bulmak zor olabilir. Ancak doğrufirmayı bulduğunuzda size katacak çok şeyleri olacaktır.

Web tasarım ajansı bulmak ortaklaşa yürüteceğiniz birpartnerlik gibidir.

Web tasarım ajansı bulduğunuzda onlara sorabileceğiniz 10 ad soru hazırladık gelin bunları detayları ile sizinle paylaşalım.

Web Sayfalarını sıfırdan oluşturabiliyor musunuz?

                Bu sorusürecin başında sorulması gereken önemli soruların başında geliyor. Çünkü aklınızdatasarladığınız ve hayalini kurduğunuz tasarımdan çok daha farklı bir şey ilekarşılaşmak ve istemediğiniz bir tasarıma para vermek sıkıntılı olabilir.

Bir çok web sayfası wordpress tabanlı yapılır. Bunun birçoksebebi vardır. Başlıca sebebi Seo ve yapımı konusundaki globalliğidir. Vetabiki yapım süresidir.

Özel hazırlanan web sayfaları maliyet ve süre açısından biraz daha külfetlidir.

Web tasarımlarını kurum içerisinde mi yapılıyorsunuz?

                Web tasarımajanslarının bir çoğu yazılımcılarını dış kaynaklardan sağlamaktadırlar.Partner firmalar veya freelance çalışan kişilerden.

Bu hoş karşılanmayan sonuçlar doğurabiliyor. Örnek vermekgerekirse web tasarım bittiğinde uzun vade de revizeler ve değişikliklerkonusunda sorunlar çıkıyor

Diğer yaşanacak sorunlardan bir tanesi de istenilen web tasarımın  ortaya çıkması zorlaşır.

Referans çalışmaları örnek verebiliyor musunuz?

Web tasarım ajansı size önceki firmaları için oluşturduğuweb tasarımlarını size örnek olarak göstereceklerdir.

Özellikle referans çalışmalarını isteyin. Önceki müşterileri ile konuşup web tasarım ajansı için nasıl çalıştıklarını ve memnun kalıp kalmadıklarını sorabilirsiniz.

Ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

Web site tasarımları ile başlayıp ölçmenin birkaç yoluvardır. Üç etken çok önemli güvenlik, hız ve pazarlama.

Web tasarımlar için güvenlik artık seçenek değilzorunluluktur.

Hız, Ziyaretçiler artık web sitenizin 2 saniyeden kısasürede açılmasını beklediğinden, web sitesinin hızı çok önemlidir.

Pazarlama, Google search konsol web Google analiytics gibibağlantılar sitenizin performansını ve ilerideki pazarlama stratejilerinibelirlemenizde size fayda sağlayacaktır.

Bu üç kriter konusundan sonuçları sorgulamalısınız.

Web sitem mobil cihazlarda nasıl performans gösterecek?

2020 web tasarım trendlerinde tahmin ediliyor ki tüm websayfa trafiğinin yaklaşık olarak %60’ı mobil cihazlardan gelecek.

Web sitenizin yalnızca iyi performans göstermesi ve mobilcihazlarda güzel görünmesi değil, özellikle mobil cihazlara odaklanılaraktasarlanması çok önemli

Web tasarım ajansınıza bu konuda ne kadar hassas olduklarını da sorabilirsiniz.

Web Sitem için değer katabilir misin?

İster ilk defa şirketinizi kuruyor olun ister mevcutşirketinizi yeniden markalandırın, web tasarım ajansınız değerlerinizi vevizyonunuzu yansıtan tarzınızı tasarımları oluşturmada deneyimli olmasıgerekir.

Çarpıcı görünen ve iyi performans gösteren bir web sitesi önemlidir. Fakat markanızın öncü ve bilinir olması önemlidir.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen https://cmrsoft.com/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Benden neler isteyeceksiniz?

Web tasarım, dijital pazarlama alanındaki her şey gibi, beraberçalışmayı gerektirir.

Tasarımcılar, yazılımcılar kendisinden bir şeyler bekleyeninsanlardan yapılacaklar için ön bilgi ve doküman almayı severler ve gereklidirde.

Her şeyden önce, yıllarca seveceğiniz web sitesi kurmak istiyorsunuz. Projeye dahil olmak seveceğiniz ve hızlı olması için en iyi yöntemdir.

Ne zaman teslim edebilirsiniz?

Müşteri vetasarım ajansı arasındaki ilişki şeffaflık ve dürüstlük üzerine kurulmalı veher iki yönde de olmalıdır.

Sadece teslimsüresi tahminleri istemekle kalmaz, aynı zamanda ajanstan bunu bölümlereayırmasını da isteyebilirsiniz ve bunların ne zaman gerçekleşmesi gerektiğinitahmin edebilirsiniz.

Ancak beklenmedik gecikmeler olabileceğini anlayın. Web sitesi tasarımı hala bilimden daha fazla sanattır.

Web tasarım bittiğinde her şeyine sahip olacak mıyım?

Bazı ajanslarsözleşmenizde, web sitesinin lansmanını yaptıktan sonra web sitesininsahipliğini koruduklarını belirleyeceği için sorulması gereken önemli sorubudur.  

Web sitenizisıfırdan oluşturuyorsanız, isteyeceğiniz en son şey diğer müşteriler içintasarımınızı kopyalamasına veya uygun hale getirmelerine izin verebilir.

Sahiplikleilgili diğer soruların yanıtlarını almanız da önemlidir: Teknik sorunları kimyönetecek? Web sitem nerede barındırılacak? İçerikte nasıl değişiklikveya güncelleme yapabilirim?

Herhangi bir iyi web tasarım ajansı tereddüt etmeden bu soruları cevaplayacaktır.

Web tasarımı yayınlamadan önce test edecek misiniz?

Birmakine üretici zorlu testlerden geçirmeden önce bunu satışa çıkarmaz. Web tasarımıda farklı bir çizgide olmamalıdır. Yanlış yönlendirmeler olursa Dünya’nın eniyi web sayfası hiçbir işe yaramaz.

Websitelerinin, hem mobil hem de bilgisayarlardaki farklı işletim sistemlerinde vefarklı web tarayıcılarında iyi performans gösterdiklerinden emin olmak içintest edilmesi gerekir.

Sonuç Olarak;

Tabi ki birazfazla soru sormuş olabiliriz. Ama bundan daha fazlasınız sormanız dagerekecektir.

Fiyatlandırmayımuhakkak önceden belirlemeniz gerekir. Aksi takdirde faturalarda istemediğinizrakamlarla karşılaşabilirsiniz. Bunu da kimse istemez.

Daha fazla bilgi arıyorsanız, aşağıdaki formu doldurarak sizi aramamızı ve tüm sorularınıza cevap vermemizi isteyebilirsiniz. Ücretsiz analizlerimizden ve danışmanlığımızdan faydalabilirsiniz.

Etiketler

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı