Web Sitesi İçinde Ufak Değişikliklerle Satışı Arttırın
Web Tasarım

Web Sitesi İçinde Ufak Değişikliklerle Satışı Arttırın

Web Sitesi; kim olduğunuzu ve işinizin neyle ilgili olduğunu gösteren, çevrimiçi pazarlamacınız olarak hareket eder. Ancak herhangi bir ev sahibi gibi, her santimini sizin için çalışarak alanınızı optimize etmek istersiniz.

Web sitesi nin güzel olduğunu düşünen binlerce firma var.Bazıları tamamen elden geçirilmeye ihtiyaç duyuyor. Ama bazen, fark yaratacak küçük dokunuşlar web sitenizin sizin için daha fazla çalışmasını ve müşteri kazanımını artırmasını sağlamaya mı çalışıyorsunuz?

Web sitenizin için Şimdi yazacağımız 11 adım ile Web sitenizi düzeltmeye yardımcı olabiliriz.

1. CTA’ları Görünür Yapın

Web sitenizi ziyaret edenlerin “Fiyat teklifi isteyin” veya “Şimdi satın alın” gibi bir şey yapmasını istiyorsanız, o zaman bunu bildiklerinden emin olmanız gerekir.

CTA’larınızın göze çarpmasını sağlayın, böylece hiç kimsenin ne yapacakları konusunda kafası karışmaz. Net bir yönü olmayan bir web sitesinde gezinmeye çalışmaktan daha kötü bir şey yoktur.

CTA’ları müşterilerin daha iyi görebilmesi için zıt renkler kullanın, ifadelerin açıklayıcı olduğundan emin olun (örn. “Haftalık e-posta uyarıları için kaydolun”) ve mesajı eyleme geçirilebilir hale getirin.

2. Maddelendirme Kullanın

Maddelendirmenin faydaları:

  • Diğer metinlerin yanında göze çarparlar.
  • Kısa ve okunması kolaydır.
  • Çok fazla bilgiyi hızla iletebilirler.
  • Bir bilgiyi önemli olarak vurgularlar.

3. Paragrafları Kısaltın

Aynı şekilde nokta noktalar kısa ve tatlıdır, kısaltılmış paragraflar web sitesi ziyaretçileri için okumayı kolaylaştırır.

Hiç kimse vaktini ana sayfanızda büyük miktarda metin okumaya çalışarak geçirmeyecek. Metni görecekler ve kaydırmaya devam edecekler ya da tamamen pes edecekler.

Paragraflarınızın çok çalışmasını sağlayın. Sadece en önemli bilgileri ekleyin ve sözlerinizle özlü olun.

paragraflarinizi duzgun yazmayi deneyin

4. Web Sitesi İçinde Gezinmeyi Gizleyin

Bu, büyük ölçüde açılış sayfalarına uygulanır. Gezintiyi gizlemek, ziyaretçilerin sayfadan uzaklaşmadan, sayfadakilere odaklanabileceği anlamına gelir (teklifiniz, resimleriniz veya formunuz).

Bu, web sitenizde dönüşümleri ve sonuçta satışları önemli ölçüde artıracaktır.

5. Yalnızca En İyi Görüntüleri Kullanın

Kötü resim kullanmak artık pek akıllıca değil. Web sitenizde düşük kaliteli, bulanık, alakasız veya stok görüntüler kullanırsanız hemen amatör olduğunuz izlenimi uyanacak.

Tüm resimlerinizin yüksek çözünürlükte olduğundan ve işletmenizle net bir şekilde ilgili olduğundan emin olun ve resmin konusunu en iyi şekilde gösterin.

Bu, özellikle e-ticaret web siteleri ve ürün resimleri için önemlidir. Dünya’daki tüketicilerin% 67’si çevrimiçi bir ürün satın almadan önce ürün resminin kalitesine ve detaylarına bakmaktadır.

6. Web Sitesi İçin Blog Yazmak Çok Değerlidir.

Bloglar bir taşla iki kuş vurmak deyimini en iyi yansıtandır. Web sitenize daha fazla trafik çeken web sitenizin SEO’sunu artırmak için mükemmeldir ve bunu yaparken de potansiyel müşterilerinizi güçlendirir.

İnsanların endüstrinizde ilginç ve yararlı bulabilecekleri konuları düşünün ve bloğunuzu bu konuda güçlendirin. Ne kadar çok içerik oluşturursanız ve paylaşırsanız (özellikle başladığınızda) daha iyi olur.

blog yazmak

7. Web Sitesi Başlıklarınıza Önemli Bilgiler Koyun.

Slider üstünde, aşağı kaydırmadan önce ekranda en önemli bilgilerinizi gösterin. Bu sizin en iyi pazarlamacınızdır. Ziyaretçilerin önce görecekleri ve işletme web sitenizle ilgili ilk izlenimlerini şekillendirecekleri yerdir.

Web sitenizin ziyaretçileri, değer teklifinizi ekranın üst kısmında anında görmelidir. En azından Slider üstüne CTA eklediğinizden emin olun. En iyi ve en çekici içeriğiniz buraya gelmelidir.

8. Boşluktan Yararlanın

Muhtemelen listenin en kolay olan maddesi budur. Sayfalarınızdaki öğeler arasında biraz boşluk bırakın ve nefes alması için müşterilerinize müsaade edin içerik odağınızı anlamaları için iyi bir fırsat olur.

Boşluk, sayfalarınızın okunmasını ve anlaşılmasını kolaylaştırır. Clutter sadece ziyaretçilerin kafasını karıştıracak ve en önemli noktalarınızdan uzaklaşacaktır.

9. Web Sitenizi Mobil yapın

Web sitenizi mobil uyumlu hale getirmek bir zorunluluktur. Mobil ve tablet cihaz kullanıcıları artık masaüstü kullanıcılarını aştı ve gittikçe daha fazla insan mobil üzerinden araştırma yapıyor ve satın alıyor.

Mobil siteniz yavaşsa veya yanıt vermiyorsa, insanlar onu 4 saniyeden daha kısa sürede terk eder.

10. UX Tasarımına Odaklanın

Kullanıcı deneyimi tasarımı (UXD veya UX), web sitelerini insanların bunları nasıl kullanacaklarına göre yapmakla ilgilidir. Kullanılabilir, erişilebilir, mantıklı ve kullanımı zevkli olacak şekilde tasarlayın.

UX tasarımı sadece web sitenizi daha güvenilir hale getirmekle kalmaz, web sitenizi daha unutulmaz kılar.

11. Web Sitesi İçerisinde Canlı Sohbeti veya Whatsapp Deneyin

Canlı sohbet, bu listedeki en karmaşık web sitesi değişikliklerinden biridir, ancak faydaları kanıtlanmıştır.

E Ticaretlerde, bir web sitesinde canlı müşteri desteği varsa, müşterilerin% 62’sinin bir ürün satın alma olasılığının yüksek olduğunu bildirdi.

Canlı sohbetin etkili olması için 7/24 hazır olmanız gerekir. Bu, zaman ve kaynaklarınızın bir kısmını alacak, ancak web sitenizden yaptığınız satışları büyük ölçüde artırabilir.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen https://cmrsoft.com/iletisim sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı