Web Sitesi Hızı Google Sıralamanızı Nasıl Etkiliyor? |
Web Tasarım

Web Sitesi Hızı Google Sıralamanızı Nasıl Etkiliyor?

Web sitesi hızı , yüklenme süresi Google’ın arama sonuçlarında sıralamada büyük bir rol oynuyor olabilir. Google masaüstü ve mobil cihazlar için kendi arama algoritmalarına ve arama sonuçlarının sıralamasına dâhil olacağını açıkladı.

Web sitesi hızı için Arama konumu analizine bakmadan önce, sayfa hızının sitenizin kullanılabilirliği için hayati önem taşıdığını unutmayın. Hızlı web siteleri daha iyi bir kullanıcı deneyimi anlamına gelir ve iyi bir kullanıcı deneyimi daha fazla ziyaretçi, daha uzun sayfa ziyaretleri, geri gelen ziyaretçiler ve sitenizle etkileşime girme olasılığı daha fazla olan ziyaretçiler anlamına gelebilir. Bu nedenle, sayfa hızının sizi arama motoru sonuçlarında göstermesine rağmen, kullanılabilirliği ve hızı her zaman önemli olacaktır olacaktır..

Web Sitesi Hızı Nasıl?

Hız, Google sıralamanızı ne kadar etkiler? Gerçek bir korelasyon olup olmadığını görmek için site hızı ve sayfa sıralaması üzerine bir çalışma yaptık ve bazı ilginç sonuçlar bulduk.

İlk Bayt Zamanının (TTFB) Google’ın yakalaması için en hızlı ve en kolay ölçüm olduğunu, bu yüzden algoritmalarını etkileyen en önemli faktör olduğunu buldular. TTFB, bir web sunucusunun yanıtını ölçmek için kullanılır, kullanıcının bir HTTP isteği yapması ile kullanıcının tarayıcısı tarafından alınan sayfanın ilk baytına kadar geçen süreyi ölçer.

TTFB, tüm web sitesinin performansını ölçmek için oldukça iyi bir ölçümdür ve bu 3 öğeye bağlıdır:

  1. Bir ziyaretçi ile sunucu arasındaki ağ gecikmesi.
  2. Web sunucusunun hızı.
  3. Sitenin arka tarafındaki içeriğin yüklenme hızı?
web sitenizin hizli acilmasi seoyu etkiliyor

Bu nedenle, TTFB arama motoru sıralamanız için önemlidir; bu da arka plandaki üç performansın web siteniz için çok önemli olduğunu gösterir. Arkadaki üç hızın arama motorunun algoritması için daha önemli olduğunu bulduk.

Arka plandaki üçlü, web sunucuları, ağ bağlantıları, CDN’lerin kullanımı ve uygulama ve veritabanı sunucuları ile ilgilidir. Bu faktörlerin hızlı tepki süreleri, Çalışmamızda yer alan arama algoritmalarını doğrudan etkiledi.

Peki tüm bunlar ne anlama geliyor? 

Aslında, konumunuzu hızlandırmak önemlidir; ancak Google, sitenizin arka plan performansından büyük ölçüde ölçüm yapar. Arka planınızın optimize edilmesini sağlayarak, daha yüksek bir sıralama için daha iyi şansınız olur.

Bununla birlikte, doğrudan kullanıcı deneyimini beslediğinden, Sitenizin “kullanılabilirliği” sayfa konumunuzu doğrudan etkilemese de, kullanıcının sıralamasını ve paylaşımını sağlayan ve aslında Google sıralamanızı etkileyen olumlu bir kullanıcı deneyiminin anahtarıdır.

Kısacası, tüm “web sayfanızda” hızınızı artırın ve iyi bir sıralamaya sahip olun.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı