SSL Nedir |
E-TicaretWeb Tasarım

SSL Nedir

SSL Nedir güvenli internetimizin omurgasını oluşturur ve hassas bilgilerinizi dünyanın bilgisayar ağlarında dolaşırken korur.

SSl Nedir, kelimesinin cevabı olarak, kredi kartı gibi hassas bilgileri kullanmasa bile web sitenizi korumak için çok önemlidir diyebiliriz. Hem web siteleriniz hem de kullanıcılarınızın kişisel bilgileri için gizlilik, kritik güvenlik ve veri bütünlüğü sağlar.

SSL Nedir Hassas Bilgileri Şifreler

SSL’nin kullanılmasının birincil nedeni, İnternet üzerinden gönderilen hassas bilgilerin şifrelenmiş halde tutulmasıdır, böylece yalnızca istenen alıcı erişebilir. Bu önemlidir, çünkü İnternette gönderdiğiniz bilgiler hedef sunucuya ulaşmak için bilgisayardan bilgisayara aktarılır. Sunucunuzla aranızdaki herhangi bir bilgisayar, bir SSL sertifikasıyla şifrelenmemişse, kredi kartı numaralarınızı, kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi ve diğer hassas bilgileri görebilir. 

SSL sertifikası kullanıldığında, bilgileri gönderdiğiniz sunucu dışındaki herkes tarafından okunamaz hale gelir. Bu, bilgisayar korsanlarından ve kimlik hırsızlarından korur.

SSL Kimlik Doğrulama Sağlar

Şifrelemeye ek olarak, uygun bir SSL sertifikası da kimlik doğrulama sağlar. Bu, bilgilerinizi çalmaya çalışan bir sahtekar için değil, doğru sunucuya bilgi gönderdiğinizden emin olabileceğiniz anlamına gelir. Bu neden önemli? 

İnternetin doğası, müşterilerinizin sıklıkla birkaç bilgisayar aracılığıyla bilgi gönderiyor olacağı anlamına gelir. Bu bilgisayarlardan herhangi biri web sitenizmiş gibi davranabilir ve kullanıcılarınızı kişisel bilgi göndermeleri için kandırabilir. 

Bunu önlemek için güvenilir bir SSL sağlayıcısından bir SSL Sertifikası alabilirsiniz.

SSL sağlayıcıları neden önemlidir? Güvenilir SSL sağlayıcıları, yalnızca birkaç kimlik kontrolünden geçen doğrulanmış bir şirkete SSL sertifikası verir.

Ev SSL Sertifikaları gibi bazı SSL sertifikaları, diğerlerinden daha fazla doğrulama gerektirir. Bir SSL sağlayıcısının güvenilir olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Çoğu web tarayıcısında bulunan SSL sağlayıcılarını karşılaştırmak için cmrsoft.com/iletisim/  adresinden bize ulaşabilirsiniz . Web tarayıcısı, SSL sağlayıcılarının belirli uygulamaları izlediğini ve WebTrust gibi bir standart kullanarak üçüncü taraflarca denetlendiğini doğrular .

ssl guvenlik saglar

SSL Neden Güven Sağlar

Web tarayıcıları, ziyaretçilerin bağlantılarının ne zaman güvenli olduğunu bilmelerini sağlamak için kilit simgesi veya yeşil çubuk gibi görsel ipuçları verir. 

Bu, ipuçlarını gördüklerinde web sitenize daha fazla güvenecekleri ve sizden satın alma olasılıklarının daha yüksek olacağı anlamına gelir. SSL sağlayıcıları ayrıca müşterilerinize daha fazla güven veren bir güven damgası da verecektir.

zorunlu ssl sertifikasi

HTTPS ayrıca kimlik avı saldırılarına karşı korur. Kimlik avı e-postası, web sitenizi taklit etmeye çalışan bir suçlu tarafından gönderilen bir e-postadır. 

E-posta genellikle kendi web sitesine bir bağlantı içerir veya kendi alan adınızı kullanmak için ortadaki alan saldırısını kullanır. Bu suçluların uygun bir SSL sertifikası almaları çok zor olduğundan, sitenizi kusursuz bir şekilde kullanamayacaklardır. 

Kullanıcılarınızın bir kimlik avı saldırısına düşme ihtimalinin çok daha düşük olacağı, çünkü tarayıcılarında yeşil adres çubuğu gibi güven göstergelerini arayacakları ve görmeyecekleri anlamına gelir.

PCI Uyumluluğu için SSL Neden gereklidir

Web sitenizde kredi kartı bilgilerini kabul etmek için, Ödeme Kartı Endüstrisi (PCI) standartlarına uygun olduğunuzu gösteren bazı denetimleri geçmelisiniz. Gereksinimlerden biri bir SSL Sertifikası kullanmaktır.

SSL Nedir Dezavantajları Nelerdir.

Bu kadar çok avantaj ile neden kimse SSL kullanmıyor? SSL sertifikalarını kullanmanın herhangi bir dezavantajı var mı? 

Maliyet bariz bir dezavantajdır. 

SSL sağlayıcılarının güvenilir bir altyapı oluşturması ve kimliğinizi doğrulaması gerekir, böylece bir maliyet elde edilir. Bu, sektördeki rekabetin artması ve natro gibi sağlayıcıların tanıtılmasıyla hafifletildi . 

SSL, Performans için başka bir dezavantajdır. Gönderdiğiniz bilgilerin sunucu tarafından şifrelenmesi gerektiğinden, bilgilerin şifrelenmemiş olmasına kıyasla daha fazla sunucu kaynağı gerektirir. 

Performans farkı yalnızca çok sayıda ziyaretçiye sahip web siteleri için farkedilir ve bu gibi durumlarda özel donanım ile en aza indirilebilir.

Genel olarak, SSL kullanmanın dezavantajları azdır ve avantajları bunlardan daha ağır basar. Tüm web sitelerinde düzgün bir şekilde SSL kullanmanız çok önemlidir. 

SSL sertifikalarının, doğru kullanılması, müşterilerinizin korunmasına yardımcı olur, sizi korumanıza yardımcı olur ve müşterilerinize güven kazanmanıza ve daha fazlasını satmanıza yardımcı olur.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen https://cmrsoft.com/iletisim/ Sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Etiketler

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı