SEO Hizmeti Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Madde |
SEO

SEO Hizmeti Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Madde

Seo Hizmeti, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sıralamasını yükseltmek için kullanılan tekniklerin bir koleksiyonudur.

İşletmenizin görünürlüğünü artırmak ve daha fazla satış yapmak, sadece bir web sitesi oluşturmakla ilgili değildir.

Seo Hizmeti, internetin bir işletme için ne kadar satış noktası olabileceği göz önüne alındığında, daha fazla girişimci, genellikle bir web sitesi aracılığıyla çevrimiçi bir satış ortamı oluşturmaya yarayan hizmetler bütünüdür.

Ancak, işletmenizin çevrimiçi olarak başarılı olmasını istiyorsanız, her şeyden önce bir web sitesine sahip olmakla olmaz. Web sitenizin tasarımı devreye girmeden önce , tüketiciler sitenizi bulmak zorundadır. Bu Seo Hizmeti kelimesinin devreye girdiği yerdir.

Seo Hizmeti, bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sıralamasını yükseltmek için kullanılan tekniklerin bir koleksiyonudur. Bir web sitesi Google’da ve diğer arama motorlarında ne kadar yüksek olursa, web sitesi o kadar görünür olur ve bu da kullanıcıların tıklama şansını arttırır. Tüm bu tıklamalar organik trafik anlamına gelir ve bu da işletmeniz için daha fazla müşteri adayı ve dönüşümle sonuçlanabilir.

Gördüğünüz gibi, işletmenizin görünürlüğünü artırmak ve daha fazla satış yapmak, sadece bir web sitesi oluşturmakla ilgili değildir. İşte SEO ile ilgili girişimcilerin bilmesi gereken yedi şey.

sayfa optimizasyonu

Site İçi Optimizasyon

Sayfada SEO, tarayıcıları veya botları kullanıcıların yazdığı alakalı anahtar kelimeler için interneti araştıran arama motorlarının dikkatini çekmek için web sitenizde uyguladığınız teknikleri ifade eder.

Kullanabileceğiniz birçok sayfa optimizasyon tekniği, her sayfa için bir meta açıklama oluşturmayı içerir. Bir meta açıklama aslında bir web sayfasının kısa bir özetidir. 

Meta etiketi, sayfanın kaynak kodunda görünen bir metin parçasıdır; Sayfada görünmüyorsa. Bu nedenle, meta etiketleriniz için anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini dikkatli bir şekilde seçmek önemlidir, çünkü bu, arama motorlarında bir kullanıcı arama yaparken her zaman tarama yapan şeydir.

site disi seo

Site Dışı Seo Hizmeti

Sayfa dışı SEO, şirketinizin arama motorlarında görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirmek için işletmenizin web sitesinin dışına atabileceğiniz adımlar anlamına gelir. Bir yöntem, diğer web sitelerinin şirketinizin web sitesine geri döndüğü bağlantı kurmadır.

Misafir blogları, diğer web yöneticilerine ulaştığınız ve bloglarında oluşturduğunuz içeriği yayınlamalarını istemediğiniz sayfa dışı bir SEO eyleminin ana örneğidir. Makale dizinlerine içerik gönderme ve sosyal medyaya gönderme, sayfa dışı optimizasyon stratejileridir.

Kurallı Seo Hizmeti

Google ve diğer arama motorları, arama sıralamasında yükselmeyi uman tüm web sitelerinin uyması gereken kural ve koşulları belirlemiştir. Kurallı SEO, bu kurallara uyan optimizasyon uygulamalarını ifade eder.

Orijinal ve yüksek kaliteli içerik oluşturma, web sitenizi gezinmeyi kolaylaştıran, sayfalarınızın yük hızını artıran ve kullanıcı deneyimini geliştirecek herhangi bir şey (UX) etik olan bir web sitesi ve iş oluşturmanıza yardımcı olan bazı beyaz şapka SEO uygulamaları ve sürdürülebilir olarak başarılı yaparlar.

beyaz sapka ve siyah sapka seo

Kuralların Dışında Kalan Seo Hizmeti

Arama motorları tarafından belirlenen kuralları ve koşulları ihlal eden arama sıralamasını iyileştirmek için herhangi bir teknik, kural dışı SEO’sunun altına düşmektedir. Yakalanacak olursanız – web sitenizi Google’dan ve diğer arama motorlarından yasaklayabilirsiniz.

Bunlar, web sitenizi sıkıntıya sokan birçok siyah şapka SEO taktiğinden bazıları:

  • Bir sayfaya fiziksel olarak mümkün olduğu kadar çok SEO anahtar kelimesini sıkan Anahtar Kelime doldurma
  • Esas olarak, başka bir web sitesinden kayda değer miktarda içerik kopyalayıp gönderen yinelenen içerik
  • Alakasız anahtar kelimeler
  • Genellikle kullanıcıları ilgi çekici veya ilgisiz içeriği göstermek için bir web sitesine çeken aldatıcı bir başlık biçiminde Clickbait
  • Sitenize bir backlink yayınlamak için başka bir web yöneticisine ödeme yaptığınız bağlantıyı satın alma
seo icerik kalitesi

İçerik Kalitesi

Muhtemelen milyonlarca kez “içerik kraldır” ifadesini duymuşsunuzdur, evet doğru. SEO’nun ilk günlerinde, optimizasyon işinde pek çok kişi kaliteli içerik sağlama konusunda sorun yaşamadılar. Bu, hiçbir web sitesinin kaliteli içerik sağlamadığı anlamına gelmez; pek çok site var, ancak SERP’lerde daha üst sıralarda yer alamadılar.

Google algoritması güncellenmeden önce, Google, anahtar kelimelerle doldurulmuş, ancak içerik olarak çöp olan web sitelerinde birinci sınıf bir sıralama yapmıştır. Fakat SERP’lerin en üstünde yer alan içerik için anahtar kelimeler dışında sitelerin hiçbir şeye sahip olmayan siteler, Gerçekten ilgi çekici ve kullanışlı içerik sunan, ancak anahtar kelime yoğunluğu uygun olmayan web siteleri genellikle kendilerini daha düşük arama sıralamasında bulmuştur.

Bunlar eski tarihlerde Google’ın 2000’li yılların başından beri algoritmasında yaptığı önemli ve sürekli değişiklikler sayesinde. Panda, Penguin ve diğer tüm güncellemeler içeriği tahtına geri yükledi. Günümüzde, kaliteli içerik Google’ın en üst sıradaki faktörlerinden biridir ve web yöneticileri de izleyicilere bunu vermek için iyi sonuç verir.

Peki, SEO’nuzu geliştirmek için web sitesi kullanıcılarınıza ne tür içerik sağlamalısınız? İşte bazı öneriler:

Nasıl Yapılır Makaleleri

İnsanlar her gün internete çözümler arıyor, sorunlara çözüm bulmak için. Endüstriniz veya işinizle ilgili belirli konuları kapsayan makaleler, Google’ın kuşkusuz fark edeceği bir şeye ihtiyaç duyuyor. Tüketici sağladığınız ürün veya hizmetlerle ilgili genel soru veya sorunlarınız hakkında yazabileceğiniz makaleler var mı? Bunlar iş görür tabiki.

Yetkili Blog Gönderileri

Web sitenizin bir blogu olduğunu varsayarsak, yetkili gönderiler işinizi kendi alanınızdaki bir otorite olarak konumlandırabilir. Sektörünüzdeki gelişmelerle ilgili sektör haberleri ve fikir parçaları kaliteli içerik olarak nitelendirilir.

Gönderileri Listele

İnsanlar iyi tasarlanmış, iyi yazılmış, ilgi çekici ve ilgili listelerden hoşlanırlar. Onlar SEO için her zaman iyidir, paylaşılması muhtemeldir.

İnfografikler

Belirli bir konuyla ilgili bir makale iyidir, ancak aynı konuyu kapsayan bir İnfografik birçok insan için sindirimi daha kolay olma eğilimindedir. Aynı zamanda görseller daha ilgi çekici ve paylaşılması daha muhtemeldir.

Videolar

Infographics’ten daha ilgi çekici olmasının yanı sıra,  videolar 2022 yılına kadar tüm web trafiğinin %82’sini oluşturacaklar.

mobil optimizasyon

Mobil Optimizasyon

Mobil gelecek, ve o gelecek burada. Hakkında  internet trafiğinin %70’i cep telefonları geliyor . Nisan 2019 itibariyle,  yaklaşık 4 milyar insan benzersiz mobil internet kullanıcısıdır . Bu veriler tek başına girişimcileri web sitelerinin mobil versiyonuna ikna etmelidir.

Dikkate alınması gereken bir şey daha, Google’ın artık web sitelerinin sıralamasını ve arama listelerini mobil bir sürümün olup olmadığına dayandırmasıdır. Bu, en büyük arama motoru Google’ın web sitelerinin mobil hale gelmesini istediğinin açık bir göstergesidir.

Tabii ki, mobil olmanın en iyi yolu sitenizi duyarlı hale getirmek için bir CmR Soft ile çalışmaktır. Yanıt veren bir web tasarımıyla, web siteniz akıllı telefonlarda, tabletlerde ve tüm mobil cihazlarda mükemmel şekilde görüntülenmelidir.

Uzun vadeli SEO

Anlık SEO sonuçları diye bir şey yoktur. Sitenizi, optimize ettikten hemen sonra arama sonuçlarında üst sıralarda bulunmasını bekleyemezsiniz. En iyi duruma getirilmiş web sitelerinin bile herhangi bir sonucu elde etmek için 6 altı ila 12 On iki aya ihtiyacı vardır ve ilk sonuçlar Dünya’nın en tepesine sizi yerleştirecek biçimde olmayacaktır.

SEO sonuçları zamanla gelişir. Tutarlı bir SEO kampanyası ile optimizasyon hedeflerinize ulaşacaksınız. Ancak, bir kez oraya çıkmak, SEO çalışmasını göz ardı etmek anlamına gelmez. Rakipleriniz var ve onlar halınızı altınızdan çekip kendileri için en üst sırada yer almak için hiçbir şey bırakmayacaklar. SEO çalışması hiç bitmez.

SEO çok genç bir alan ve gelişmeye devam edecek. SEO hakkında yapabileceklerinizi öğrenin ve gelecekteki gelişmelerden haberdar olun. Ve cmrsoft.com/iletisim/ bizim ile iletişime geçin.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı