Kurumsal Web Tasarım |
Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarım, küçük ve orta ölçekli işletmelerin yaptığı en büyük hata web sayfalarına özen göstermemeleridir. Müşteri kazanmaya inanılmaz enerji harcadığımızı düşünürsek kurumsal web sayfasına ne kadar ödem vermemiz gerektiği anlaşılır.

Alanınızda uzmansanız veya harika ürün yelpazeniz varsa ya da piyasada nadir olan ürünleriniz varsa, müşterileri ikna etmek kolay olabilir.

Kurumsal web tasarım, çevrimiçi varlığınız söz konusu olduğunda dikkate almanız gereken birkaç şey vardır. Online pazarlama için Kurumsal web tasarım gerçekte ne anlama geliyor.

Kurumsal web tasarım, temel olarak çevrimiçi varlığınızı oluşturma eylemi yalnızca işletmeniz veya kurumunuz için temel bir web sitesi oluşturarak sona ermez. Tam aksine bunun ile beraber başlar.

Hepsi olmasa da, web siteleri doğru seo taktiklerini uygulayarak ve sürekli doğru bilgilerle besleyerek pazarlama çabalarını başarıya ulaştırmıştır. Kurumsal web tasarımı size anlık olumlu sonuçlar vermeyebilir ancak zamanla kesinlikle ilerleme kaydedecektir.

Kurumsal Web Tasarım Önemi

Başarılı çevrimiçi var olmaya yarayan birçok faktör vardır. Web sitenizin Google sıralamasında üstlere çıkması için çeşitli yollar vardır. Ancak daha fazla devam etmeden önce, özellikle çevrimiçi kimliğinizi oluşturan en temel öğeye odaklanalım.

Kurumsal web tasarım şirketinizi için ne kadar önemlidir?

Web sitenizin tasarımı ya işinizi en yukarıya çıkarır yad a tam tersine size zarar verebilir. Aslında, hedef kitlenizin şirketinizi gördüğünde bir fark yaratarak potansiyel müşterilerinize dönüştürebilir.

Kurumsal Web Tasarım İşletmenize Nasıl Katkı Sağlar

Her kurumsal web tasarım önemli miktarda bütçeye mal olsa da sonrasında işletmeniz için yüksek miktarda kar getirici rolü üstlenecektir.

Yatırımlarınızın ve işletmenizin avantajlarına göre tasarlanacak web tasarımında aşağıda sıralayacağımız kilit noktalara özen göstermelisiniz.

Menü

Menü web sitenizde birden fazla sayfa olduğunda çok önemli bir etken haline gelir.

Web sayfanızda gezinme menü iyi planlandığında bir navigasyon misali ziyaretçinizi istediği yere en kısa ve en kaliteli yoldan götürürsünüz. Bu ziyaretçinizi memnun edeceği gibi sizin istediğinizi doğru bir biçimde anlamasını sağlayacaktır. Tabi ki size olumlu bir dönüş sağlayacaktır.

İçerik ve görsel öğeler

İçerik ve görseller kurumsal web tasarımın olmazsa olmazıdır. Bu önemli etkenler arasında yazı tipleri ve diğer tipografik ayrıntılarda vardır.

Kurumsal web tasarımın bu etkenleri ziyaretçiye doğru mesajları ve bilgileri vermek için birlikte ve doğru yapılandırılmalıdır. Ancak bu öğelerde aşırıya kaçmak her aşırıda olduğu gibi ters etki yaratabilmektedir. Çok fazla içeriğe sahip web sayfaları dağınık görünür ve ziyaretçilerin dönüşüm oranlarını düşürür. Görsel olarak karmaşık sayfaların okunması zordur. Bu da ziyaretçilerin ilgisinin dağılmasına ve geri gelmemelerine sebep olur.

Tüm bunların olmasını engellemek için, Kurumsal web tasarımcınızın metinlerin ve görsellerin en güzel şekilde ve sade harmanlaması gerekmektedir.

Marka kararlılığı

Markanız sizi rakiplerinizden ayıran etkendir. Genelde logo, slogan ve bilindik bir görsel ile ilişkilendirilir. Şirketinizin her aşamasında (fatura, kartvizit vs. ) kullandığınız bir logonuz varsa web sayfanızın genelinde size özel logonuza yer verin.

Hedef pazarınız için markanızı her ortamda tanıtmanız çok önemlidir. Örneğin marka ve logonuzda çopk sık değişikliğe giderseniz müşterilerinizin kafası karışabilir ve güven problemine sebep olarbilir.

Katılım

Kurumsal web tasarım, ziyaretçilere daha çekici hale gelebilmeleri ve sayfanızla etkileşimde bulunmalarını istemeleri için olağanüstü bir düzeni olmalıdır. İnsanların gözlerine hoş gelmesi gerekiyor. Çünkü her etkileşim göze hitap etme ile başlıyor.

Bundan ötürü web sitesi tasarımı ve geliştirme ihtiyacı her firma için dikkate alınması gereken vazgeçilmez bir faktördür.

Arama motoru optimizasyonu SEO

Bir kitabı nasıl rahat okuyorsak, web sayfasını da soldan sağa yukarıdan aşağıya o rahatlıkla okuyabilmeliyiz. Web sayfasını tasarlarken genelde aydı düzen font vs kullanılır. Çoğu insan sol üst alandan başlayarak okuduğundan, genelde en önemli bilgiler buralara koyulur.

Mesajınızı müşterileriniz olabilecek ziyaretçilere aktarma şansınız artmış olur.

Web sitenizi kurmanın ve yayınlamanın yanı sıra doğru planlayıp doğru mesajları vermek de arama motoru optimizasyonu arttırır. Bu işiniz ile ilgili anahtar kelimelerinizi web sayfanızın kodlarına dahil ettiğinizde olur. Google, yahoo ve bing gibi arama motorları web sitenize girebildiğinde, daha yüksek arama motoru yerleşimi ile sonuçlanır.

Kurumsal web tasarımınızı daha görünür hale getirir ve arama sıralamalarında hızla yükselmesini sağlar.

Sonuç Olarak

Günümüz dijital çağında,  çoğu işletme müşterileri tarafından daha erişilebilir olmak için kendi web tasarımlarını zaten geliştiriyor. Web siteleri sayesinde işletme sahipleri, müşterilerin günün her saatinde faydalı bilgiler alabileceği, kullanıcı dostu ve ilgi çekici ortam oluşturabilirler.

Dahası, iyi yönetilen web siteniz olduğunda insanlar size güvenebilir. Güven oluşturur ve ziyaretçiler size güvendiğinde, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi alma konusunda şüpheleri olmaz. Aslında başarılı ve karlı bir iş yapmış olursunuz.

Kurumsal Web Tasarıma İhtiyacınız Mı Var? Sizi Arayalım.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Etiketler

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı