Google AdWords Reklamlarınızı Daha Etkili Hale Getirmek |
Google Adwords

Google AdWords Reklamlarınızı Daha Etkili Hale Getirmek

Basit bir soru: Aynı maliyet için daha büyük bir AdWords reklamı mı yoksa daha küçük bir AdWords reklamı mı istiyorsunuz?

Google Adwords, Reklam Arama ve pazarlama kelimesinin karşılığı anlamına geliyor artık. Hayatımızın her alanında google adwords reklamları ile karşılaşmak mümkün

Google Adwords, reklamcılık söz konusu olduğunda her zaman daha iyidir. Peki, Google AdWords reklamlarınızı aynı (veya hatta daha düşük) maliyetle daha büyük hale getirmeyi nasıl başarırsınız

Bu, reklam uzantılarının fark yarattığı yerdir. Bu makalede, bu uzantıların neden önemli olduğunu ve bunları Google AdWords stratejinize nasıl dahil etmeye başlayabileceğinizi inceleyeceğiz.

Google AdWords Reklam Uzantısı nedir?

Google AdWords, reklam uzantısı, reklamlarınızı ek bilgilerle genişleten bir ek içerik parçasıdır. Pek çok farklı uzantı türü vardır ve her biri potansiyel müşterilerin işinizi seçmesi için farklı alakalı bilgiler sunar.

Çoğu uzantı biraz kurulum gerektirse de, ek iş buna değer çünkü genel olarak reklamların tıklamalarında, tıklama başına maliyetinde (TBM), sayfa konumu ve reklam sıralamasında performansında bir iyileşme göreceksiniz.

Google AdWords Reklam Uzantılarını Neden Kullanmalısınız?

Reklam uzantıları, okuyucuya şirketinizle etkileşim kurması için daha fazla yol sunarak mevcut reklamlarınızı genişletir. Reklamınıza eklenirler ve sitenizde okuyucunun daha fazla veya farklı bilgiler bulabileceği ek sayfalar sunabilirler. 

Firmanızla birlikte çalışmanın ek faydalarını vurgulayabilirler, örneğin: Ücretsiz Kargo, 90 günlük iade politikası, Şimdi satışta. Aramak için bir telefon numarası veya ziyaret etmek için bir yer sitesi sağlayabilirler. Uygulamanızı indirmek için doğrudan bir yere bile işaret edebilirler.

Ayrıca, uzantıları kullanmak, reklamlarınızın tıklama oranını ve hatta dönüşüm oranınızı artırabilir.

Ve uzantıları kullanmak genellikle reklamınızın reklam sıralamasını yükseltir; bu da sayfada daha yüksek bir sıralamaya ve tıklama başına maliyetin düşmesine ve reklamınızın gösterilme olasılığının artmasına neden olur.

 Google’ın dediği gibi “reklam uzantıları, tıklama oranını ve genel kampanya performansını iyileştirir, çünkü reklamları daha kullanışlı hale getirir.”

Google AdWords Ne tür reklam uzantıları bulunur?

Google AdWords’te kullanabileceğiniz birçok uzantı türü vardır:

  • Site bağlantısı uzantıları
  • Arama uzantıları
  • Yer uzantıları
  • Belirtme çizgisi uzantıları
  • Mesaj uzantıları
  • Yapısal snippet uzantıları
  • Fiyat uzantıları
  • Uzantıları inceleyin
  • Uygulama uzantıları

Şirketinizin reklam stratejisi için en iyi türü bulmanıza yardımcı olmak için, aşağıdaki en yararlı uzantıları birkaçını inceleyeceğiz.

Belirtme çizgisi uzantıları

Reklamlarınızı büyütmek ve potansiyel müşterilerinize faydalı bilgiler sağlamak için, basit ancak güçlü belirtme çizgisi uzantısını göz önünde bulundurun. Belirtme çizgisi uzantıları, reklamınıza doğrudan başlığın altına ek bir metin satırı ekler.

Google Adwords Belirtme Çizgisi Uzantilari
Google Adwords Belirtme Çizgisi Uzantilari

Belirtme çizgisindeki metin 25 karakterle sınırlıdır, bu nedenle metni kısa, belirgin ve ilgi çekici tutmaya çalışmalısınız. Belirtme çizgisi uzantılarını hesap, kampanya veya reklam grubu düzeyinde ayarlayabilirsiniz. Ve belirtme çizgilerinin görünmesini istediğinizde zamanlama yapabilirsiniz. 

Herhangi birinin ortaya çıkması için en az iki belirtme çizgisi oluşturmanız gerekir – bu nedenle en az dört belirtme çizgisi oluşturmaya çalışın.

Google AdWords Site Bağlantısı Uzantıları

Site Bağlantıları, kullanıcıları sitenizdeki ek sayfalara yönlendirir, yalnızca reklamın üzerine tıkladıkları sayfanın ötesinde. 

Yeni bir ürün, iş saatleriniz, bir video, bir web semineri ve hatta bir teklif gibi, insanları şirketinizle ilgili bilgilere yönlendiren altı adede kadar ek bağlantı sağlayabilirsiniz.

site alt baglanti uzantilari

Bağlantılar, reklam başlığınızın altında görünür ve ek bir açıklama ekleyebilir – tavsiye ederim. Ek bir açıklama neden daha iyi? Boyut gerçekten önemli! Eklediğiniz her açıklama, reklamınızı aynı maliyet için daha büyük hale getirir.

site alt baglanti uzantilari ve aciklamalari

Dâhil ettiğiniz her bağlantıya yukarıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi 80 karakterlik bir açıklama eşlik edebilir. Bu açıklamada, tıklamaları teşvik etmek için anahtar kelimeler ve mikro metin ekleyebilirsiniz – ancak daha da önemlisi, reklamınız daha büyük ve daha alakalı hale gelir!

Google AdWords Arama Uzantıları

İşletmenizin büyüklüğünden bağımsız olarak – büyük veya küçük – büyük olasılıkla insanları sorularınızı sormaya, daha fazla bilgi edinmeye, sipariş vermeye ve yalnızca sorunlarını çözmek için uygun hale getirmeye teşvik etmek istersiniz – sonuçta, bu yüzden iştesin!

arama uzantisi

Bir arama uzantısı, reklamlarınızı bir telefon numarası veya arama düğmesi ekleyerek kişileri şirketinizi aramaya teşvik eder. Telefon numarası Google tarafından atanabilir ve ayrıca izlenebilir.

Google AdWords Yer Uzantıları

Yer uzantıları, belirli bir alandaki hedefleme çabalarına odaklanan işletmeler için harika bir harekettir. İşletmeniz yerelde dikkat çekmek istiyorsa, potansiyel müşterilere yakınlığınızı vurgulamak için bir sonraki kampanyanızda bu tür bir uzantı kullanmayı düşünün.

adres uzantisi

Birden fazla konuma sahip işletmeler, yukarıdaki Starbucks reklamında görüldüğü gibi, kullanıcıya en yakın konumu görüntülemek için yer uzantılarını bile kullanabilir.

Reklam Uzantısı En İyi Uygulamaları

Reklamlarınıza uzantı eklemek, onları daha iyi hedeflenmiş, alakalı ve tıklanabilir hale getirecektir;

İyi haber şu ki, bu uzantıların eklenmesi ücretsizdir. Evet, bir kişi reklamınızı yeni tıklattığında ödeyeceğiniz tıklama başı aynı fiyatı ödersiniz – ancak bunu düşünün – işinizle ilgili daha fazla bilgiyi fiyatta hiçbir artış olmadan iletirsiniz.

Google, uzantıları yalnızca Google’ın reklamlarınızın performansını artıracağına inandığını gösterirse, bilgileri potansiyel müşterilerle yüksek tuttuğunuzdan emin olun.

Yalnızca reklamlarınızı büyütmek adına bilgi vermeyin – bilgilerin gerçekten arama deneyimini geliştirdiğinden ve müşterilerin işinizi seçmesine yardımcı olduğundan emin olun.

Uzantılar, AdWords hesabınızın herhangi bir düzeyinde oluşturulabilir – hesap düzeyinde, kampanya düzeyinde veya reklam grubu düzeyinde gösterilebilir.

Dönüşümleri Akılda Tutun

Oluşturduğunuz site bağlantılarının her biri için belirli açılış sayfaları oluşturmayı unutmayın. Bu yolla, müşterileri web sitenizdeki sıradan bir sayfaya yönlendirmek yerine, onları kolayca önderlik edebilecekleri hedeflenmiş bir sayfaya gönderebilirsiniz.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı