Gelecekteki E-Ticaret Trendleri |
E-Ticaret

Gelecekteki E-Ticaret Trendleri

Hikaye Öne Çıkanlar
  • 1.Kişiselleştirme ve Müşteri Katılımı
  • 2.Yapay Zeka, Asistanlar ve Sohbet Grupları
  • 3.B2B E-Ticaret Patlıyor
  • 4.İnteraktif Ürün Görselleştirme
  • 5.Daha Fazla Özel Perakende Deneyimi

Gelecekteki e-ticaret trendleri merak ediyor musunuz.

E-ticaret trendleri takip edip yazılımızı tasarımınızı ve hatta ticaretinizi geleceğe göre şekillendirmezseniz hep bir adım geride kalacaksınız

İşiniz e-ticaret devrimine katılıyor mu? Aksi takdirde, 2021 için dünya genelinde öngörülen perakende e-ticaret satışlarında öngörülen 4.8 trilyon dolardan payınıza düşeni kaçırıyor olabilirsiniz.

E-ticaret pazarlama stratejilerini benimseyen şirketler hızlı bir büyüme yaşıyorlar. 2017 yılında 1,66 milyar çevrimiçi alıcı vardı . Bu rakamın 2021 yılına kadar 2.14 milyar dolara yükselmesi bekleniyor.

Gelişen 2019 trendlerini uygulayarak e-ticaretin heyecan verici geleceği için hazırlanın.

1.Kişiselleştirme ve Müşteri Katılımı

Geleneksel perakende alışveriş ile karşılaştırıldığında, e-ticaret mağazalarında yüz yüze kişisel etkileşim yoktur. Çevrimiçi mağazalarda, ilgi alanlarınıza, zevklerinize ve tercihlerinize göre ürünler önerebilecek bir perakende satış elemanı yoktur.

Bu deneyimi taklit etmek için, e-ticaret şirketleri alışveriş yolculuğu boyunca kişiselleştirme fırsatlarından yararlanır. 

Tıpkı çevrimiçi kurs sağlayıcıları , kişisel eğitime duyulan ihtiyacın yerine geçiyor gibi, e-ticaret de mağazada perakende satış tecrübesine duyulan ihtiyacın yerini alıyor.

Arama sorguları, sayfa ziyaretleri ve satın alma geçmişi gibi kişisel çevrimiçi verileri kullanan markalar, müşterilerin ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını en iyi şekilde karşılamak için çevrimiçi mağazalarını dönüştürür. Örneğin, herhangi bir mağaza hesabınıza giriş yapın. 

Geçmiş satın alımlarınıza, arama geçmişinize göre uyarlanmış reklamlara ve doğrudan sizinle konuşan pazarlama kopyasına bağlı olarak önerilen ürünleri bulacaksınız. Kişiselleştirme teknolojisi e-ticaret sitelerine entegre edilmesi kolaylaştığından, daha fazla marka takip etmesini bekleyin.

Kişiselleştirilmiş e-postalar 6 kat daha yüksek işlem oranları yaratır ve rastgele e-postalardan daha iyi geri döndürürler, tüketiciler deneyimleri kişiselleştirildiğinde % 48 daha fazla harcama yapar . 

Gizliliğin önemli olduğu bir çağda, araştırmalar aynı zamanda çevrimiçi alışveriş yapanların yüzde 57’sinin , doğrudan alışveriş deneyimlerine fayda sağladığı sürece bir markaya kişisel bilgi sağlama konusunda rahat olduğunu gösterdi.

Çevrimiçi mağazanızı HubSpot gibi bir CRM’e bağlamak, pazarlamanızı, e-postalarınızı ve hatta terkedilmiş alışveriş sepetinin beslenmesiyle ilgili sayfaları ve hatta satış kampanyalarını kişiselleştirmek için müşterinizin satın alma ve web sitesi davranışını kullanmanızı sağlar.

2.Yapay Zeka, Asistanlar ve Sohbet Grupları

2019 yılında, robotlar e-ticaret mağazalarını işgal edecek. Peki, bir müşterinin genel alışveriş deneyimini geliştirmek için tasarlanan sohbetler ve yapay zeka (AI) gibi robotlar.

AI asistanları, envanter yönetimi veya soruları işleme gibi bir insana verilen bir dizi görevi yerine getirebilir. 

Bu dijital asistanlar, işleri yürütmenin diğer yönlerine odaklanmanız için zamanınızı boşaltarak çeşitli işlemler gerçekleştirir.

Örneğin, sohbetler, bir ürünle ilgili soruları yanıtlamaktan bir şikayeti tartışmaya kadar bir dizi müşteri hizmeti ihtiyacını karşılayabilir. 

AI ve sohbetler ayrıca müşteri görüşmelerinden ders alır ve kullanıcının kişiselleştirilmiş e-ticaret deneyimine daha iyi yardımcı olmak için gelişir.

e ticaret her zaman ust seviyede

2017 istatistik çalışmasında bildirildiği gibi, katılımcıların yüzde 34’ü alışveriş yaparken sohbetçi veya sanal asistan gibi AI’dan sorularına cevap vermede rahat olacağını belirtti. Kolayca kendiniz başlayabilirsiniz. 

HubSpot’un Chatbot Builder gibi birçok aracı ücretsiz olarak kendi botunuzu oluşturmanıza olanak sağlar.

3.B2B E-Ticaret Patlıyor

Kim e-ticaretin sadece B2C markaları için olduğunu söyledi? B2B şirketleri de yaklaşmakta olan e-ticaret trendlerinden yararlanıyor. 

B2B e-ticaret satışlarının 2020 yılına kadar dünya genelinde 6.6 trilyon dolara yükseleceği öngörülüyor .

b2b sistemleri gelecegi yansitiyor

500 B2B kuruluşun anketinde BigCommerce, yüzde 80’inin web siteleri üzerinden sipariş ve ödemeleri kabul ettiğini ve ileriye dönük B2B endüstrisindeki e-ticaretin büyümesini daha da kanıtladığını tespit etti.

E-Ticaret trendleri kişiselleştirme B2B alışveriş yapanlar için de harikalar yaratıyor. Araştırmalar, B2B alıcıların yüzde 50’sinin, ilişki kurmayı sağlayan çevrimiçi tedarikçileri ararken kişiselleştirme istediklerini ortaya çıkardı.

4.İnteraktif Ürün Görselleştirme

Online alışveriş yaparken hepimiz “Satın Al” düğmesine basmakta tereddüt ettik. Ödeme bilgilerinizi girmeden önce merak etmeye başlarsınız:

“Bu ürün tam ihtiyacım olan şey olacak mı?”

“Bu kaliteli bir ürün mü? Yoksa bu bir saçmalık mı? ”

Sonuç olarak, bir satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce bir ürünle etkileşime girme ihtiyacımız var. Çevrimiçi incelemeler ve etkileyici eğilimler yeterli değil. Ürünü görmek, hissetmek, elimizde tutmak ve satın almadan önce tüm şüphelerinizi gidermek istiyoruz.

Bir zamanlar, ürünlerin yüksek kaliteli görüntülerinden memnun kalırken, günümüzün teknolojisi, dizüstü bilgisayarımızın ya da akıllı telefonumuzun rahatlığından bir ürünle etkileşime geçmek için sanal gerçeklik, 3D görüntüleme, artırılmış gerçeklik ve daha fazlasını kullanmamızı sağlıyor.

E-ticaret ürün videoları bile daha ilgi çekici hale geldi. Bir zamanlar sevimsiz bir infomercial, 360 derecelik sürükleyici bir çevrimiçi alışveriş deneyimine dönüştü.

İnteraktif ürün görselleştirme teknolojisi, somut mağaza içi deneyimini çevrimiçi tüketicilere ulaştırmayı ve satın almadan önce tereddütlerini hafifletmeyi amaçlamaktadır.

e ticarette kisilestirme servisi

Görüntü kaynağı: Converse.

Converse, örneğin müşterilere ayakkabılarını online olarak kişiselleştirme imkanı sunar. Bu işlem sırasında kullanıcılar, ayakkabılarını çevirerek, çevirerek ve yaklaştırarak kendi tasarımlarını geliştirirler.

Müşteriler, siparişlerini göndermeden önce, işlemin etkileşimli doğası sayesinde, arzu ettikleri ayakkabıları tam olarak ürettiğinden eminler.

5.Daha Fazla Özel Perakende Deneyimi

E-ticaretin fiziksel dükkanları öldürdüğünü mü düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse, tekrar düşünün.

Pek çok büyük mağaza aslında iflas ederken, perakende deneyimleri gitmiyor – sadece yeni bir gerçekliğe adapte oluyorlar. 

Az önce tartıştığımız kişisel, fiziksel ürün deneyimini hatırlıyor musunuz? Etkileşimli ürün teknolojisi, kişiselleştirme ve sohbetler bu çevrimiçi hissi çoğaltmak için çalışırken, hiçbir teknoloji mağaza içi deneyiminin her detayının yerini alamaz.

Bunu akılda tutarak, markalar satışları daha da artırmak, daha fazla satış temsilcisi almak ve kalıcı müşteri ilişkileri geliştirmek için sürükleyici perakende deneyimleri yaratıyor. Örneğin, Amazon, ABD genelinde “ 4 Yıldızlı ” adında mağazalar başlatıyor. 

Bu mağazalarda bizzat Amazon’un cihazları ve en iyi ürünleri ile etkileşime girebilirsiniz. Bu yeni gerçeklikten yararlanan diğer markalar, birleşik bir perakende ve e-ticaret deneyimini birleştiren Fiziksel dükkânlarıdır. Bu markalar daha az kare görüntü ve çalışanla perakende mağazalar açıyor, ancak daha kişiselleştirilmiş ve etkileşimli bir mağaza içi ziyareti.

Ardından seçim yapabileceğiniz pek çok barındırma sağlayıcısı ve e-ticaret platformları ile şirketler, dijital kiosklar aracılığıyla bir perakende satış mağazasında e-ticaret deneyimleri yaratıyor. 

Bir kullanıcı kiosk ile ilgilendiğinde, kişiselleştirilmiş ürün önerileri sağlama veya eldeki ürünle ilgili etkileşimli bilgilerin gösterilmesi dahil olmak üzere bir dizi işlevi yerine getirebilir.

2019 Bildiğimiz E-Ticaret Trendleri Geleceğini Dönüştürecek

Hangi 2019 e-ticaret trendini takip etmeyi seçerseniz seçin, müşterileriniz için kesintisiz ve ilgi çekici bir alışveriş deneyimi sağlamak amacıyla bunu yapın.

E Ticaretten anladıklarımızı pekiştirdiğimizde e ticaret platformları gelişen ve güncellenen dünyada sürekliliğini ve yenilikçi güçlerini arttırmayı bilmelidirler. Bu tarz yenilikler her zaman alıcıların dikkatlerini üzerinize çekilmesini sağlar.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı