E-Ticaret Başlanmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey |
E-Ticaret

E-Ticaret Başlanmadan Önce Bilmeniz Gereken 8 Şey

E-ticaret, Bir çok e-ticaret platformunun ortaya çıkışıyla sorunsuz hale geldiğinden, artık e-ticaret işine sıfırdan başlatmak gerekmiyor. Fakat gerçek şu ki, başarıyı sağlamak için akılda tutulması gereken çok az şey var. 

E-Ticaret işine yeni başlayan birçok girişimci, çevrimiçi bir pazar oluşturmadan önce atılması gereken adımlar hakkında ortak bir soru soruyor. E-ticaret sistemimizi açmadan önce piyasaya  sürüldüğünde kabul göreceğinden emin olmak için yapmanız gerekenler nelerdir.

E-Ticaret Pazar Araştırması / Rekabet

Girişimciler için, piyasayı analiz etmek, e-ticaret işine başlamadan önce yapılacak en önemli şeylerden biridir. Bu onlara rekabet, pazar erişimi ve hedefli kullanıcı tabanı hakkında güzel bir fikir verir. 

Özellikle e-ticaret sektörü, geniş alanlara hitap eden çeşitli girişimlerin başarılarını gördü. Bu nedenle, ilk araştırmalardan hangisinin işletme modelini değiştirebileceğini doğru bir şekilde düşünebilirsiniz.

Satıcılarla İletişim

Bir iş modeli yarattıktan sonra, satıcıya ulaşmak ve desteklerini almak gerekir. Bu, pazarın olduğu ancak satış için hiçbir satıcı bulunmadığı durumdan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. 

Bu nedenle, piyasaya çıkmadan önce bile birkaç satıcıyı web sitenizi destekleyeceği ve piyasaya sürüldüğünde satış yapmaya başlayacağına emin olmalısınız. Ayrıca, ilgi gösteren ve daha fazla iletişim için iletişim bilgilerini düzenleyen bir satıcı listesi oluşturmalısınız.

İdeal E-Ticaret Platformunu Karşılaştırın ve Seçin

Mevcut pazar dinamiklerinde, çevrimiçi bir pazar oluşturmanın en ekonomik ve uygulanabilir yolu e-ticaret platformudur. 

Bu nedenle, bir sonraki pratik adım, e-ticaret platformlarını karşılaştırmak ve ideal olanı seçmek olmalıdır. Bunu yapmak için en iyisi, bu platformların tüm çevrimiçi demolarını arayüzünü, yönetici panelini ve satıcı görünümünü kontrol etmektir. 

Örneğin, CmRSoft bir pazarın dört yönü için derinlemesine anlatan bir sunumu vardır. Ek olarak, pazarınız için kritik olan ve platformu seçen özellik kümesine de bakmalısınız.

e ticarete baslamadan once pazar arastirmasi gerekir

Doğru Fiyatlandırma Paketini Seçin

Özellik setine dayalı bir platform seçmek iyi bir şeydir, ancak maliyetlerine de bakmak gerekir. Cebinize büyük bir zarar veren uzun bir özellik listesine sahip bir platformu her zaman önerilmez. 

Örneğin, CmRSoft, gerekli tüm özellikleri ekonomik bir fiyatla sunan ve sadece sizin ihtiyaçlarınız için özel olarak üretilmektedir. Ek olarak, bir pazarın işletilmesiyle ilgili başka maliyet türleri de vardır. 

Bunlardan en büyüğü e ticaret platformunuzun yayın sonrası bakımıdır. Bu durumda, ayrıca, CmRSoft ilk iki yıl için ücretsiz teknik destek sunmaktadır.

E Ticaret Mağazanızın Kurulumu

Yazılımı belirledikten sonra bir sonraki adım mağazayı kurmaktır. CmRSoft, bu açıdan siteniz yayına hazırlama sürecini oldukça kolaylaştırdığı için rekabetin bir sonraki aşamasına geçmeniz çok kolay olacaktır.

Tüm Satıcıları Davet Edin

E-ticaret pazarınız çevrimiçi olduğunda, satıcıları davet etmeye başlayabilir ve e ticaret pazarınızdan alışveriş yapmaya telkin edebilirsiniz. Tabiki bunu yapabileceğiniz birçok mecra bulunmakta. Bunlardan yazının devamında bahsediyoruz.

Sosyal Medya Profilleri Oluşturun

Hedeflenen kullanıcı tabanınıza ulaşmada en büyük kanallardan biri olduğu için çevrimiçi pazarınız için sosyal medya profilleri de oluşturmalısınız. Ayrıca, tüm sosyal medya profillerinde tam olarak aynı bilgileri verdiğinizden emin olun. Sosyal Medya platformları hedef kitlenize doğrudan ve hızlı bir şekilde ulaşmanın en basit yoludur.

E-Ticaret Mağazanızı Tanıtın

Mağazanızın hedeflenen kullanıcı tabanı arasında popülerlik kazanması için mağazanızı pazarlamanız ve tanıtmanız gerekir . Hangi e-ticaret çözümünü seçerseniz seçin, reklam yapmaz ve tanıtamazsanız kazanmazsınız,. Pazarlama için bütçeyi belirlemelisiniz. Lansman öncesi pazarlama, pazar faaliyete geçmeden önce ihtiyaç duyulan popülerliği kazanır. Ücretli pazarlamayı, pazar adınızın Google Adwords gibi tanıtımını yapmak için de kullanabilirsiniz. Ve Google Arama motorunda da var olmalısınız(SEO).

Sonuç

Tüm bu noktalar, çevrim içi bir mağazanızın sorunsuz çalışmasını sağlar. Bir e-ticaret pazarını başlatmak oldukça kolay olmasına rağmen, CmRSoft gibi e-ticaret ve Dijital Pazarlama platformları sayesinde, sitenizin piyasaya sürülmesinden önce akılda tutulması gereken bazı önemli noktalar vardır. Yukarıda belirtilen süreci takip ederek, e-ticaret işinizi kolayca başlatabilir ve çevrimiçi mağazanızı başarıya götürebilir ve yayınlama sırasında ve sonrasında sorunsuz bir yükseliş ve satış sağlayabilirsiniz.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı