E-Ticarette Ürün İncelemeleri Müşteri Görüşleri
E-Ticaret

E-Ticaret Ürün İncelemeleri ve Müşteri Görüşleri

E-ticaret sitesinin başarısının ardındaki önemli faktörlerden biridir görüşler ve incelemeler. Bir araştırmaya göre, tüketicilerin yüzde 90’ı herhangi bir işletmeyi ziyaret etmeden önce çevrimiçi incelemeleri ve görüşleri okuyor .

E-ticarette Hem olumlu hem de olumsuz geri bildirimler önemlidir ve bir girişimcinin e-ticaret sitesinin güvenilirliğini artırmasına yardımcı olur ve potansiyel bir alıcının satın alma kararı vermesine yardımcı olur.

E-ticaret sahiplerinin müşteri referanslarını ve ürün incelemelerini uygun şekilde kullanmalarına yardımcı olmak için birkaç noktadan oluşan bir liste hazırladık. Daha fazla uzatmadan, dönüşümleri geliştirmenize yardımcı olacak aşağıdaki bilgileri gözden geçirin.

Müşteri referansları
Referans Formatı

E-Ticaret Müşteri Geri Dönüşleri
E-Ticaret Müşteri Geri Dönüşleri

E-ticarette metin tabanlı referanslar yaygın olarak kullanılsa da, video referansı, mevcut müşterileri e-ticaret mağazanızda yaşadıkları deneyimlerden bahseden görebildikleri ve duyabildikleri için web sitesi ziyaretçileri üzerinde kalıcı bir etki bırakmaktadır.

E-ticaret pazarına sahipseniz, sizinle ortaklık kurduktan sonra yararlanan sağlayıcıların video referanslarını yayınlamayı düşünün. Benzer şekilde, ürün satarsanız, uzun vadeli müşterilerinizin video referanslarını yayınlayabilirsiniz.

E-ticaret sitenizde video referansının uzunluğu yaklaşık 60 – 90 saniye olabilir.

Referans Yerleştirme

Temel bir kural olarak, bir web sitesi ziyaretçisinin ana sayfada gördüğü ilk şeye dair referans olması önemlidir. Başlangıçta, markanızın neyle ilgili olduğunu en çok satan ürünlerin hemen arkasından referans yazıları görmesini sağlayın.

Web sitesinin türüne bağlı olarak (tek mağaza veya market), video referansları yerleştirin. Örneğin, e-ticaret siteniz b2b ise satıcı kayıt sayfasına satıcı referansları yerleştirin.

Öte yandan, bir çevrimiçi mağaza veya e-ticaret pazarına sahipseniz, (b2c)ürün sayfasına alıcılardan bir video referansı verebilirsiniz.

E-Ticaret Ürün Yorumları

E-Ticaret Müşteri Ürün Yorumları
E-Ticaret Müşteri Ürün görüşleri

Pazarındaki tipik bir ürün sayfasında, derecelendirme, açıklama, gönderim vb. bilgiler bulunur. İçerikte ürünle alakalı anahtar kelimeler bulunmadığından, arama motoru sonuç sayfasında daha iyi bir sıra elde etmek zorlaşır.

Başka bir sorun da, güncel içerik eksikliğidir. Bir alıcı bir inceleme eklediğinde, arama motoru tarayıcısı, ürün sayfasının sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olan yeni içeriği fark eder.

Bu makale farklı bir görüşte yardımcı olacaktır. Mutlaka incele http://eticaretdestek.net/e-ticaret-satislarini-ve-marka-sadakatini-artirmak-icin-ipuclari/

Çok az mağazası sahibi ürün incelemelerini göstermek için ayrı bir sayfa tercih ediyor. Ürün sayfasının sıralamasını iyileştirmek için, diğer potansiyel alıcıların bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olacak ürün sayfasına bir inceleme bölümü eklemeyi düşünün.

E-Ticaret Olumsuz Görüşler

E Ticaret olumsuz Müşteri Yorumları
E-Ticaret Olumsuz Müşteri

Bir araştırmaya göre, müşterilerin yüzde 80’i negatif ürün incelemesini okuduktan sonra satın alma kararlarını değiştiriyor. Bu tür incelemeler, ticari işletme sahibi olarak bir markayı daha az güvenilir kılarken, bir alıcının neden olumsuz inceleme yaptığını bilmek önemlidir.

Olumsuz incelemenin neden kaynaklandığının incelenip birkaç gün içinde çözülmesi önemlidir. Örneğin, teslim edilen üründeki bir hata nedeniyle olumsuz bir inceleme bırakılmışsa, ürün değiştirme yönergeleri hakkında bilgi verebilirsiniz ve müşteriniz ile kurduğunuz diyaloğu yazabilirsiniz. Bu tür incelemeleri cevaplamak, diğer potansiyel alıcılara satış sonrası daha iyi bir deneyim yaşattığınızı gösterecektir ve böyle bir hizmet daha sonra artan satış rakamlarına yansıyacaktır.

E-Ticaret Yorum Toplamanın Farklı Yolları

E-Ticaret müşteri yazılarının toplanması
E-Ticaret müşteri yazılarının toplanması

Yazı toplama yolculuğu, bir sipariş verildikten hemen sonra başlar. Kullandığınız yazılım çözümüne bağlı olarak, aşağıdaki toplama yöntemleri kullanılabilir:

  • İnceleme isteği, ürün sayfasından farklı bir sayfaya yönlendirilebilir.
  • Alıcı hesaba giriş yaptıktan sonra bildirim gösterilebilir.
  • E-postayla inceleme yapılmasını istenebilir.

Çoğu alıcı, siz ısrarcı olmadığınız sürece görüşlerini bildirmez. E-posta kampanyası başlatabilir ve alıcıların ürün akkında bırakarak geri bildirimlerini paylaşmalarını isteyebilirsiniz.

Alıcıların yoğun programlarından ayrılmaları ve e-ticaretiniz için not bırakmaları zordur. Bildirim gönderip veya e-posta gönderip düşüncelerini yazdıramadıysanız, onları zorlamanız itici olacaktır. Dikkatlerini sağlamak için bir sonraki satın alımda indirim gibi bir teşvik vermeyi düşünün.

Görüşler ve ürün bilgilendirmeleri sayesinde, pazarınızın veya çevrimiçi mağazanızın itibarını artırabilirsiniz. İncelemeleri düzenli olarak izleyin ve alıcıların olumsuz bir inceleme yapması nedeniyle ürünlerinde veya işlemlerinde ilgili değişiklikleri yapın. Bu şekilde e-ticaret platformunda sattığınız ürünlerin amacınıza hizmet etmelerini sağlayabilirsiniz.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı