E-Ticaret Pazarlama İçin E-Posta Stratejisi Öldü mü?
E-Ticaret

E-Ticaret Pazarlama E-Posta dönemi bitti mi?

E-Ticaret Pazarlama denildiğinde aklımıza eposta pazarlamaları gelir. E-Ticaret Pazarlama hayatımızda hızlı bir şekilde yükselişini sürdürüyor.

Hashtagler, beğeniler ve tweetler çağındayız, tabiki e-posta pazarlamasının geçmişte kaldığını varsaymak kolaydır. 

Ancak, bu varsayım yanlış bir düşünceden ibaret kalacak. E-postalar hala pazarlama stratejinizin ayrılmaz bir bölümünü oluşturmaktadır ve işte bunun 4 nedenini bu makalede sizler için açıkladık:

1. E-Ticaret Pazarlama E-postada daha fazla kullanıcı var

Hızlıca bazı istatistiklere bakalım:

Facebook kullanıcıları: 2.38 milyar

Instagram kullanıcıları: 1 milyar

Twitter kullanıcıları: 321 milyon

E-posta kullanıcıları: 4,9 milyar

Bu sayılar tek başlarına sadece rakamdan ibaret. Facebook, Instagram ve Twitter’ın istatistikleri hiçbir şekilde e-posta sayısını geçmese de, e-posta kullanan kişi sayısı açısından açık bir şekilde kazanıyor.

            Bu başlangıçta şaşırtıcı gibi görünse de, aslında çok mantıklı geliyor. Şimdi erkesin bildiği ama göz ardı edeceği şu bilgileri verelim. İnternette tam olarak bir şeyler yapmak için e-posta adresine ihtiyacımız var. Çevrimiçi bir şey satın almak ister misiniz? Bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Hepsibura da gibi mağazalardan alışveriş yapmak için kaydolmak ister misiniz? Bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Çevrimiçi bankacılık kullanmak ister misiniz? Bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Aslında, bir Facebook, Instagram veya Twitter hesabı açmadan önce ne yapmanız gerekiyor biliyor musunuz? Evet, tahmin ettiniz dimi, bir e-posta adresine ihtiyacın var. Sanırım bununla nereye varmak istediğimizi anladınız sanırım.

“İşletmeler tarafından gönderilen ve alınan toplam e-posta sayısının 2021 yılına kadar 319 milyardan fazla artması bekleniyor. ” – Radicati Grubu E-posta İstatistikleri Raporu

2. Mesaj Teslim Oranı

Yine, istatistiklerin konuşmasına izin verelim; E-postaların % 90’ının alıcıya başarıyla iletildiğini biliyor muydunuz? Buna karşılık, Facebook hayranlarınızın sadece %2’si yayınınızı görebilecek.

Bunun nedeni, Facebook’un, ücretli reklam seçeneklerine sizi çekmek için yayınınızın zaman çizelgelerinde görünme sayısını bilerek sınırlandırmasıdır. İlginç bir bilgi.

Bu, işletmenizin Facebook sayfasını takip eden 20.000 kişiniz varsa, yalnızca 400 tanesi gerçekten yaptığınız yeni yayını görecektir. Ancak, abone listenizdeki 20.000 kişiye bir e-posta gönderirseniz, bu kişilerin 18.000’i e-postayı görecektir. Bu, mesajınızın Facebook yerine e-posta kullanılarak görüntülenmesinin 45 katı daha muhtemel olduğu anlamına gelir.

3. Tüketiciler E-postayı Tercih Ediyor

Marketing Sherpa tarafından yapılan bir araştırmaya göre, e-posta pazarlaması, tüketicinin bir işletmeyle nasıl iletişim kurmak istediklerini ve ne yanıt vermelerini istediği konusundaki tercihi söz konusu olduğunda açık bir kazançtı.

eposta pazarlama stratejisi

Bu sonuçlar hedef kitlenize bağlı olarak biraz değişse de, bu rakamlar müşterilerin ve potansiyel müşterilerin ne istediğinin açık bir göstergesidir.

İşte tüketicilerin e-posta pazarlamasını tercih etmelerinin birkaç nedeni:Kişiseldir: Bugünün pazarlama ortamı, tüketicilerin binlerce insanın görmesi için tasarlanan genel mesajlar ve yayınlarla boğulmuş dijital ve sosyal medya platformlarına dayanmaktadır. E-posta pazarlaması ile iletişiminizi aşırı hedefli hale getirebilir ve bir müşterinin aldığı e-postaları tercihlerine ve satın alma geçmişine göre uyarlayabilirsiniz. Abone ismini otomatik olarak ekleyerek çok daha kişisel bir e-posta bile yapabilirsiniz.

E-Ticaret Pazarlama

E-posta pazarlama kampanyalarını kullanırken, müşterileriniz hakkında ne kadar çok veri alırsanız, o kadar iyidir. Kişiselleştirilmiş ve hedefli reklamcılık, daha yüksek bir satın alma oranına yol açmaktadır.

Kullanışlı: Kimsenin cebinde veya çantasında akıllı telefonu olmadan dışarı çıkmadıkları bir dünyada insanlar e-postalara güveniyor. Dünyanın neresinde olursanız olun, en sevdikleri markalara ve işletmelere bağlı kalmanın bir yolu cep telefonları. Ayrıca, kuponlarını veya aldıkları özel teklifleri doğrudan telefonlarından kolayca kullanabilecekleri anlamına gelir.

Aslında, aşağıdaki tablo e-postanın insanların akıllı telefonlarını kullandığı en popüler etkinlik olduğunu göstermektedir.

en populer akilli telefon aktivitesi

4. E-posta Pazarlama Maliyet Etkili

Bir e-posta pazarlama kampanyası için ortalama tıklama oranı% 3’tür. Bu, web sitenize trafik yönlendirilmesinde Twitter’dan 6 kat daha etkilidir; bu durumda, bir tweet için ortalama tıklama oranı% 0,5’tir.

Monetate’e göre, e-posta pazarlamasından gelen ziyaretçilerin% 4.24’ü en az bir ürün satın alıyor. Bu, arama motorlarından% 2.49 ve sosyal medyadan% 0.59 ile karşılaştırılmaktadır.

E-posta pazarlamasının bu kadar başarılı bir dönüşüm oranı olduğu göz önüne alındığında, e-postanın benzersiz bir yatırım getirisi sağlaması şaşırtıcı değildir. Ortalama olarak, e-posta, işletmeler için% 3,800’lük etkileyici bir yatırım getirisi sağlar. Bu, e-posta pazarlama kampanyaları için harcadığınız her 100 TL için 3 bin 800 TL kazanacağınız anlamına gelir. Kısacası, e-posta pazarlaması, işletmenizin karını önemli ölçüde artırma potansiyeli olan nispeten düşük maliyetli bir pazarlama aracıdır.

E-postalar herhangi bir sosyal medya platformundan çok daha uzun zamandır hayatımızdalar ve ilerleyen zamanlarda da hayatımızda olacaklar ve hiçbir yere gitmeyecekler. Sadece Instagram sayfanızın takipçisi sayısına odaklanmak yerine, çok daha istikrarlı ve uzun vadeli bir pazarlama stratejisi elde etmek için abone listenizi oluşturmayı da deneyin.

E-Posta Pazarlamasını kullanırken Sosyal platformlardan vazgeçin demiyoruz. Yanlış anlaşılmayalım.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı