E-Ticaret Alan Adı Seçmek
E-Ticaret

E-Ticaret Alan Adı Seçmek

E-Ticaret Alan Adı Seçmek E-Ticaret için her şey alan adı ile başlar. Müşteriler, e ticaret sitenizden alışveriş yapmadan önce sizi internette arayacaklar. Çünkü önce sizi bulmaları lazım. E ticaret sitenizin Adı veya çevrimiçi kimliği müşterileriniz için ilk etkileşim noktasıdır. Bu nedenle, müşterilerinizi en başından itibaren e ticaretinize çekmek konusunda önemli bir rol oynar.

E Ticaret Alan Adı Neden Önemli?

  • Markanızı Betimler

Web adresiniz, kullanıcının fikir edineceği ilk yerdir. Müşterinize ilk izlenimini verme şansınız burada başlar. Adınızı ilk gördüklerinde nasıl algılanmak istersiniz? Yenilikçi ya da şık olarak karşılaşmak ister misiniz? Ya yaratıcı ya da güvenilir olabilir? Bunların hepsi nasıl? Harika bir alan adı seçmek, bu ilk izlenimi oluşturma ve adınızı kullanıcının zihnine kazıma şansınızdır. Göze çarpan bir web adresi hatırlanır ve marka hatırlanmasında büyük ölçüde yardımcı olur.

  • Güvenilirlik Kurar

Erişim kolaylığı ve çeşitli seçeneklerle, çevrimiçi alışveriş yapanların çoğu, satın almadan önce web’i keşfedeceklerdir. İsmin bu aramalarda yer almıyorsa, müşteriyi kaybedersiniz. Google, kısa etki alanı adlarını ve öne çıkan web sitelerini (mükemmel ve alakalı içerikten ayrı olarak) tercih eder. Kısa, alakalı ve benzersiz bir etki alanı adı bu nedenle lehinize çalışacaktır.

  • Markalı Bir E-postanız Olur

İlgili ve markalı bir e-posta kimliği, potansiyel müşterilerinizle otomatik olarak pozitif bir bağlantı kurar. Markalı bir e-posta kimliği ile, e-postanızın okunma ve bir eylem çıkarma şansı daha yüksektir. Bir işletme e-postası kimliği, çalışmanızı ciddiye aldığınızı ve iyi bir şekilde yatırım yaptığınızı belirtir.

Alan Adları Önemlidir – Fakat Alan Adını İyi Yapan Nedir?

İyi bir alan adı, SMS kısaltması ile özetlenebilir – Basit, Unutulmaz ve Kısa. Alan adı, kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, hangi sektöre ait olduğunuzu açıklamak içindir. En önemlisi, iyi bir alan adı sezgisel olarak potansiyel müşteriler tarafından anlaşılır. Alan adınıza karar verirken aşağıdaki birkaç faktörü göz önünde bulundurun:

1. Bir Etki Alanı Adı İşletmenizin Adını veya Kategorisini İçermelidir

Bunu bir örnekle anlayalım. www.emirates.store marka adını web adresinde kullanırken, www.magazine.store işletme kategorisini adında kullanır. Marka adınızı web adresinde marka konumlandırmayı güçlendirdiği için kullanmak harika olsa da, kategori adları anahtar kelime açısından zengin olabilir ve SEO artışına yardımcı olabilir.

Anlamlı Alan Adı Olması Çok Önemli

2. Alan Adı Alakasız Sözler, Karakterler, Harfler veya Rakamlar İçermemelidir

Ad ne kadar basitse, kullanıcılarınızın onu hatırlaması kolay olur. Hecelemek ve telaffuz etmek kolay olmalı. Tire, rakam ya da süslü görünmesi için fazladan harf kullanılması size maliyet katacaktır. Bu nokta daha da önemli çünkü sesli arama çağına girdik. Siri ve Alexa gibi sanal asistanlar ilk seferinde bir alan adını anlamıyorsa, Radyo Testinde başarısız olmuştur.

3. İyi Bir Alan Adı 3 Kelimeden Az Olmalı

Açıklayıcı bir alan adı seçin, ancak bunu bir cümle yapmayın. Www.urbandictionarystore.com adresine gitmek yerine, yaratıcı olun ve www.urbandictionary.store adresine gidin.

4. Bir Alan Adının Telif Haklı başkasında olmamalıdır

Yasal zorluklarla karşılaşmak istemiyorsanız, başka bir markanın telif hakkı bulunan isimlerinden uzak durun. Etki alanı adınızın güvenli olduğundan emin olmak için Türkiye Cumhuriyeti Telif Hakkı yayınlarında çevrimiçi kontrol edin.

Sonuç

Bu kadar! Bunların hiçbiri uzay bilimi değil. Gereken tek şey ciddi zaman ve çaba ve sonunda ultra havalı alan adınızı kaydetmiş olacaksınız. Yukarıda ele aldığımız noktalar, çevrim içi işletmeniz için doğru adı seçmenize yardımcı olacaktır.

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı