Blok yazmak ve ne sıklıkla yazmamız gerekir? |
E-TicaretWeb Tasarım

Blok yazmak ve ne sıklıkla yazmamız gerekir?

Blok yazmak, genç girişiminiz için hobi değil çevirim içi rekabetçi şartlar için zorunlu hale geldi. Ama ne sıklıkla blok yazmak gerekir?

Blok yazmak, potansiyel yararları şimdiye dek çok etkili olduğu biliniyor. Yeni oluşan cesur pazarlama dünyasında iyi bir blog, hem eski hem de potansiyel müşterilerle iletişim kurmanın en kestirme yoludur. Sitenize büyük miktarda trafik çeken içerik pazarlama stratejinizin temel taşı olmuştur.

Blok yazmak kolay değildir. Çok fazla zaman ve çaba gerektirir, ancak bloğunuzda ne kadar zaman harcamalısınız?

Blok Yazarken Yazı Miktarı Önemlidir.

Blok yazmak, açıkçası, bir hafta içinde yazdığınız blog yazısı sayısı için söylenecek bir şey yok. Ancak piyasada çok fazla rekabet var. Her ay bir blog yazısı yayınlamak muhtemelen düzenli bir okuyucu oluşturmak için yeterli olmayacak. Web aramalarından önemli miktarda trafik çekmeyecektir.

Arama motorları yeni içeriği sevdiği için , SEO sıralamalarında üstlere ulaşmak istiyorsanız, daha sık yazmak önemli bir husustur . HubSpot’taki arkadaşlarımıza göre , her ay 16 veya daha fazla blog yazısı yayınlayan şirketler, ayda sıfır ila dört gönderi yayınlayanlardan 4 kat daha fazla trafik kazandılar .

Blok Yazmak Hupspot Verileri
Blok Yazmak Hupspot Verileri

HubSpot tarafından yapılan aynı araştırma, her ay yayınlanan blog gönderilerinin sayısının, özellikle küçük işletmeler için üretilen müşteri sayısı üzerinde büyük bir etkisi olduğunu göstermektedir. Verileri, ayda 11’den fazla blog yazısı yayınlayan 25 çalışanı olan şirketlerin, 6-10 gönderi yazan şirketlerin iki katı, ayda bir kez gönderi yapan benzer büyüklükteki işletmelerin dört katı kadar müşteriye ulaştığını gösteriyor.

Blok Yazmak için miktar üzerindeki tutarlılık

Tabiki hepsinden önemlisi tutarlılıktır. Her şirket haftada 10 blog yazısı yazamaz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler yalnızca her gün bir blog yazısı veya haftada bir yayın yazma yeteneğine sahip olabilir. Bunda yanlış bir şey yok. Sadece tutarlı olduğundan emin olmalısın.

Haftada yalnızca bir blog yazısı yazma zamanı bulursanız, bu yayını her hafta aynı günde yayınlamak iyi bir fikir olabilir. Kimse sadece yeni bir şey yazıldı mı diye düzinelerce siteye girip makaleleri gezmez, ama kullanıcı zamanlamanızı biliyor ve takip ediyorsa düzenli okuyucu oluşturmak üzere yayınladığınız makaleyi bulabilir ve sadık bir kitle kazanmış olabilirsiniz. Örneğin Cuma günleri Yeni bir yayın yapıyorsanız. Daima Cuma günü yayınlayın. 

Kenarda bir yerde her zaman yedek yazı ve makale bulundurun. Yazacak bir şeyiniz olmadığını hissettiğinizde, yedeğinizde bir as olması her zaman akıllıca olur. Dikkate almanız gereken, yalnızca yayınladığınız sıklıktan daha fazlası olmalı.

Blog yazılarınızın markanızla tutarlı olmasını söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum. İzleyicileriniz hafta sonu planlarınızı veya yaptığınız spor hakkındaki düşüncelerinizi okumayı umursamayacaklardır. Konuyla ilgili kalın ve bu blogun içeriğinin işletmenin yazacağı şeyler olarak görülmesi gerektiğini unutmayın.

Blog yazılarınız için düzenli bir uzunluk belirlemek ve yayınlarınızı bu hedefin %10’uyla sınırlandırmayı denemek de iyi bir fikir olabilir. Örneğin, 500 kelimeyi hedefleyebilirsiniz, ancak 450 ile 550 kelimelik bir yere kadar gelirseniz sorun olmaz. Okuyucularınızın, 300 kelimelik bir makale yeterli geliyorsa 3000 kelimelik bir makaleyi okumak için takılmaları pek mümkün değildir.

Blok yazmak miktar üzerinden kalite

Bazıları, içeriğin şu anda en değerli para birimi olduğunu ve haklı olabileceğini söylüyor. Ancak, her içeriğin iyi bir içerik olmadığını hatırlamak da önemlidir. Dizüstü bilgisayarı olan herkes hızlı bir blog yazısı yayınlayabilir, ancak bu blog yazısının anlamı, değeri veya yönü yoksa, o zaman insanları rahatsız edebilirsiniz ve hayal kırıklığına uğratırsınız.

Blog yayınlarınızın yüksek kalitede olduğundan emin olmalısınız, çünkü kötü bir blog ziyaretçileri doğrudan rakibinizin kollarına götürebilir. Bloğ’un sık sık ziyaretçinizin şirketinize ilişkin ilk izlenimi olacağını unutmayın, bu nedenle gerçekten iyi bir izlenim bıraktığınızdan emin olmanız gerekir.

Bu, rakiplerinizin ne yaptığını araştırmanız, kurum içinde beyin fırtınası toplantıları yapmanız, yaratıcı insanlara danışmanız veya işe almanız, blog gönderilerinizi doğrulayan yetkin kişilerin olması anlamına gelebilir. Evet, zaman alıcıdır. Evet, zor bir iştir. Ama sonunda buna değecektir.

Yüksek kaliteli blog gönderileri izleyicilerle güvenilirliğinizi artıracak ve potansiyel bir müşterinin sizinle iş yapmaları durumunda kalite ve uzmanlık açısından neler bekleyebileceğinin küçük bir beğenisi olarak hareket edecektir.

Özetle: Kaliteden ödün vermeden blok yazmak için olabildiğince sık yayınlayın ve tutarlılığı sağlayın! 

Şirketimiz tarafından sağlanan danışmanlık ve hizmetlerimizden faydalanmak için lütfen http://eticaretdestek.net/iletisim/ sayfası üzerinden bizler ile irtibata geçiniz. Veya https://www.facebook.com/cmrsoftt bağlantısı üzerinden mesaj ve whatsapp yolu ile haberleşebiliriz.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı