Google Adwords Giriş
Google Adwords

Adwords Giriş

Google Adwords giriş dersimize başlıyoruz. Umarız size faydalı bir makale olacaktır. Google Adwords giriş makalemizde size en başından başlayarak adwords ile ilgili bilmeniz gereken herşeyi basit bir dil ile anlattık.

Google Adwords marka adı artık arama kelimesi ile eşanlamlı. Çevrimiçi bir arama yaparken, internette aramak diye düşünmüyorsunuz. Bunun yerine aklınıza ilk gelen şey Google’da aramak oluyor.

Google da günde yaklaşık 2 milyardan fazla arama yapılıyor. Tüketicilerin 7 gün 24 saat arama yaptıklarını düşünürsek işletmenizi bu aramaların sonuçlarından müşteri bulmak ve potansiyelini arttırmak için her koşulu değerlendirmek için yönetebilirsiniz.

Bu yayında, web sitenize daha fazla trafik çekmeye ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olmak için ücretli arama servisini Google AdWords ü nasıl kullanacağınız İle ilgili basit ama etkili bilgiler veriyoruz.

Google Adwords
Google Ads

Google Adwords Giriş

Google AdWords, Google’da ve Google’ın arama ortaklarında reklam satın alabileceğiniz bir hizmettir. AdWords kullanarak, web sitenizi, arama motoru sonuç sayfalarındaki (SERP) organik arama sonuçlarının üstünde veya altında görüntüleyebilirsiniz. SERP, Google’da bir arama yazdığınızda gördüğünüz sonuç sayfadır.

Google Adwords Tıklama Başına Ödeme Nedir.

Google AdWords reklamları tıklama başına ödeme esasına göre çalışır. Yani reklam veren bir kişi anahtar kelimeleri yalnızca bir ziyaretçi reklamını tıkladığında ödeme yapar ve daha sonra reklam verenin web sitesine yönlendirilir.

İşletmeler için Google AdWords ile reklam oluşturmaları ücretsizdir ve istediğiniz kadar reklam oluşturabilir ve ardından işletmenizle alakalı anahtar kelimeler seçebilirsiniz. Tabiki reklamlarınızın gösterimi ön ödemeli bir sistem gibi çalışır.

Reklamlarınızın gösterim alabilmesi ve tıklama alıp müşterilerinizi sitenize çekmek ve tekliflerinizden faydalandırmak için bütçenize uygun kontör gibi ödeme yüklemeniz gerekmektedir.

AdWords, insanlar belirttiğiniz anahtar kelimeleri aradığında reklamlarınızı Google’a yerleştirir. Belirlenmiş bir anahtar kelimeye ne kadar yüksek teklif verirseniz, reklamınızın yüksek sıralarda yer alması olasılığı o kadar yüksektir.

Google Adwords Kampanyaları

Google AdWords de farklı kampanya türlerini yönetmek için kampanyalar ve reklam grupları oluşturabilirsiniz. Örneğin, bir ürün kampanyanız ve bir içerik kampanyanız varsa, her biri ayrı ayrı yönetilebilir.

Her kampanyada, reklamlarınızı ve anahtar kelimelerinizi reklam gruplarına ayırabilirsiniz.

Reklam stratejinizi değiştirmek için tam kontrole sahipsiniz reklamlarda istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz ve bütçeleriniz üzerinde de tam kontrole sahipsiniz daha önce açıklandığımız gibi yalnızca tıklamalar için ödeme yaparsınız.

Gösterimler için ödeme yapmazsınız (reklam göründüğünde); Yalnızca neyin işe yaradığını, gerçekten de reklamınızı tıklayanlara ödediğiniz için ödeme yaparsınız.

Google Adwords Metin reklamı nedir?

Google AdWords’ün sunduğu çevrimiçi reklam kampanlayarının en basit sürümü olan metin reklamları üç bölümden oluşur:

Başlık, görünen URL ve iki açıklama satırı.Arama motoru bu metin reklamlarında sizin anahtar kelimelerinizi kullanarak basit bir reklam ile alakalı müşterilerinize ulaşmanızı sağlar.

Uzunluk sınırları

 Maksimum uzunluk
(çoğu dil)
Maksimum uzunluk
(çift genişlikte diller)
Başlık:25 karakter12 karakter
Görünen URL:35 karakter17 karakter
Açıklama satırı 1:35 karakter17 karakter
Açıklama satırı 2:35 karakter17 karakter
  • Anahtar Kelime Alaka Düzeyi Reklam metniniz anahtar kelimelerinizle ve açılış sayfalarınızla ne kadar alakalı olursa, sıralama o kadar yüksek olur.
  • Harekete geçirme ifadesi (CTA) – örneğin, ‘şimdi dene’; ‘bugün indir’; ‘daha fazla bilgi edin’
  • Değer – reklamınız ürününüzdeki veya hizmetinizdeki değeri gösterir – ürün veya hizmetiniz hakkında bilmelerini istediğiniz bir indirim, ücretsiz teklif, daha yüksek kalite veya başka bir benzersiz satış teklifi içerebilir.

Google Adwords Destek

Google Adwords kosunda firmamız size elinden gelen desteği verecektir. Destek almak için Cmr Soft uzman Google Adwords ekibi ile iletişim formunu kullanarak veya https://www.instagram.com/cmrsoft/sayfamızdaki DM bölümünden bizim ile iletişime geçin.

Cmr Soft

Uzun yıllar süresince çeşitli firmalarda çalışmalarımızda geliştirdiğimiz çözümler ve yazılımlarda kazandığımız tecrübelerimizi siz değerli firmalarımıza aktarmak için yola çıkan, kaliteden ödün vermeden uygun ve yaratıcı tasarımlarımızla hizmet veren kaliteli bir ekibiz. Gelin Kaliteden yerinizi ayırtın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı